Wydarzenia Cieszyn

O drewnie w Ustroniu, czyli o pozytywnej energii nie tylko do ogrzewania

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

“Drewno – Pozytywna energia. Ogrzewaj ekologicznie” – to hasło konferencji, która odbyła w Miejskim Domu Kultury “Prażakówka” w Ustroniu. Można się było dowiedzieć się o zasadach prawidłowego użytkowania pieców i kominków na drewno oraz zaznajomić z lokalnymi przepisami antysmogowymi.

Konferencja, która zgromadziła liczne grono zainteresowanych, odbyła się 19 stycznia. Organizatorami był burmistrz Ustronia, Fundacja “Oddychaj Beskidami” oraz Kampania “Drewno Pozytywna Energia”. To była ciekawa lekcja dotycząca nie tylko ekologii, ale przede wszystkim porad jak ogrzewać w domach i mieszkaniach. Uczestnicy mogli usłyszeć m.in. o zasadzie zrównoważonego rozwoju w ogrzewaniu drewnem, o lokalnych przepisach antysmogowych dotyczącej drewna, nowoczesnych technologiach hybrydowych, bezpieczeństwie energetycznym użytkowników czy roli kominiarzy w bezpiecznym używaniu drewna. Była to okazja nie tylko do wysłuchania ekspertów, w tym m.in. prof. Tadeusza Juliszewskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Pawła Waszka z Beskidzkiego Cechu Kominiarzy czy dr inż. Krystyny Kubicy, ekspertki z Polskiej Izby Ekologii. Całość zakończyły pokazy prawidłowego użytkowania pieców i kominków na drewno dla mieszkańców, a także pokaz urządzeń zduńskich.

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bliżej!
bliżej!
4 miesięcy temu

Fajnie, ale pani redaktor powinna przybliżyć krótko zasady palenia drewnem ekologicznie, niekoniecznie zrównoważone gdyż z grubsza jest przekonanie, że drewno też jest szkodliwe.

Aleksander
Aleksander
4 miesięcy temu
Reply to  bliżej!

Bliżej o prawidłowym spalaniu nie tylko w kominkach można przeczytać na stronie czysteogrzewanie.pl poza tym trzeba było być obecnym w piątek przy Prażakówce 🙂

tłumaczenie
tłumaczenie
4 miesięcy temu
Reply to  Aleksander

Chciałoby się aby B24 piórem redaktorów miała misję informującą a nie odsyłania.

tłumaczenie
tłumaczenie
4 miesięcy temu
Reply to  Aleksander

O drewnie było w Ustroniu, drewno mnie interesuje i cieszę się, że lobbing ustępuje