Cieszyn Kultura i rozrywka

O przyjaźni Lewej Skarpetki z Misiem. Premiera spektaklu na podstawie hitu dla dzieci za Olzą

Fot. z archiwum Teatru Cieszyńskiego

14 stycznia o 17.00 w Scenie Lalek „Bajka” w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie odbędzie się premiera przedstawienia, które powstało na podstawie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Autorka lubianej przez dzieci pozycji będzie obecna podczas wydarzenia.

Czy też czasem zdarza wam się gubić w praniu skarpetki? Gdzie one znikają? I dlaczego? Na te pytania w zabawny sposób odpowiada Justyna Bednarek, tworząc opowiadania, które czyta się jednym tchem. W Czeskim Cieszynie będzie można poznać losy Lewej Skarpetki, która na swej drodze zaprzyjaźnia się z Misiem, razem wyruszają w świat, żeby przeżyć wspaniałą przygodę i zrealizować marzenia. Pragną robić wielkie rzeczy, pomagać innym i być pożyteczni. Pozostaje jednak jeszcze jedno wielkie marzenie: żeby każdy niedźwiadek znalazł swego życzliwego człowieka, a każda skarpetka swoją drugą połowę…

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od trzech lat. Dla dzieci od 3 lat. Reżyserią przedsięwzięcia, scenografią i lalkami zajął się Tomáš Volkmer. Za adaptację odpowiada Hana Volkmerová, a muzykę – Michal Sedláček. Spektakl będzie grany również w kolejnych dniach po premierze. Szczegóły tutaj.

Fot. z archiwum Teatru Cieszyńskiego

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ha
Ha
4 miesięcy temu

Może warto zaprosić na wyjazdowe występy sławną Klaudię Jachirę. Bilety pięknie się sprzedadzą bo niezła z niej komediantka.