Bielsko-Biała Sport

O Puchar Starosty Bielskiego: Wilkowice znowu będą górą?

Turniejem rozegranym w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach rozpoczęła się kolejna – osiemnasta już – edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej.

O Puchar Starosty Bielskiego powalczy w niej 5 drużyn z roczników 2009 i młodszych: LKS Czaniec, KS Bestwinka, LKS „Drzewiarz” Jasienica, LKS ”Pasjonat” Dankowice i GLKS Wilkowice, który po raz kolejny będzie bronił głównego trofeum.

Każda z grających w lidze drużyn jest organizatorem jednego turnieju. Kolejne odbędą się: 22 lutego w hali sportowej SP nr 1 w Czańcu (ul. Kardynała K. Wojtyły), 29 lutego w hali sportowej w Kaniowie (ul. Batalionów Chłopskich 15), 7 marca w hali sportowej w Jasienicy (ul. Strumieńska 271) i 14 marca w hali sportowej przy SP w Dankowicach (ul. Szkolna 4).

– 15 minutowe mecze z udziałem 4 zawodników i bramkarza, rozgrywane są systemem każdy z każdym. Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna otrzyma Puchar Starosty Bielskiego, na szyjach zawodników trzech najlepszych drużyn zawisną medale, dla najlepszych piłkarzy będą statuetki, a wszystkie ekipy otrzymają dyplomy oraz sprzęt sportowy – mówi specjalista ds. sportu w bielskim Starostwie Czesław Pszczółka, który od samego początku turniej sprawnie organizuje i przeprowadza.

Powiatowej Halowej Lidze Żaków od lat patronuje tygodnik „Kronika Beskidzka”.

Wyniki wilkowickiej odsłony:

LKS Czaniec – LKS ”Pasjonat” 0:2
LKS „Drzewiarz” – KS Bestwinka 2:0
GLKS Wilkowice – LKS Czaniec 6:1
LKS ”Pasjonat” – KS Bestwinka 2:1
LKS „Drzewiarz” – GLKS Wilkowice 4:1
LKS Czaniec – KS Bestwinka 0:7
LKS ”Pasjonat” – LKS „Drzewiarz” 1:4
GLKS Wilkowice – KS Bestwinka 3:2
LKS Czaniec – LKS „Drzewiarz” 5:0
GLKS Wilkowice – LKS ”Pasjonat” 2:0

Autorem zdjęć jest Mirosław Galczak.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments