Cieszyn Na sygnale

O tym, że jego auto padło łupem złodzieja dowiedział się od policjantów. Święta były w powiecie cieszyńskim bezpieczne

130 – tyle interwencji naliczyli policjanci z powiatu cieszyńskiego w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Choć policjanci mieli dużo pracy, to zdecydowanie można uznać tegoroczne święta za bezpieczne. Nie obyło się jednak bez kradzieży czy kolizji na drogach.

Kilkudziesięciu policjantów każdego dnia dbało o to, aby Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne, nie tylko na drogach naszego powiatu, ale ogólnie wszędzie. Tak jak i w latach poprzednich cieszyńscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, a także ich domów i majątku. Pomimo blisko 130 interwencji podjętych przez policjantów, w tym czasie nie odnotowano bardzo poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym. W sumie doszło do 6 kradzieży i 1 przywłaszczenia. I tak łupem złodzieja padły m.in. samochód dacia wart 8 tys. zł i dostawczy peugeot za 67 tys. zł. 34-letni mieszkaniec Skoczowa o kradzieży swojego peugeota dowiedział się od policjantów, którzy sprawili mu świąteczny prezent i przekazali odzyskany przez nich pojazd zanim właściciel zorientował się ,że na jego szkodę popełniono przestępstwo…

Na drogach powiatu cieszyńskiego nie odnotowano wypadków drogowych. Doszło jedynie do 9 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu, jednego, który nie posiadał uprawnień do kierowania oraz 3 osoby, które posiadały zakaz prowadzenia pojazdów. – Do zatrzymania jednego z nietrzeźwych kierujących doszło w pierwszy dzień świąt dzięki zgłoszeniu innych uczestników ruchu drogowego, którzy zauważyli na drodze ekspresowej S52 w Międzyświeciu kierującego toyotą mężczyznę, który kierował w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych kierowców. Natychmiast o zagrożeniu powiadomili za pośrednictwem numeru alarmowego 112 służby. 37-latek został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W drugi dzień świąt mundurowi ze Skoczowa zatrzymali 21-letnią kobietę, która kierowała seatem pomimo trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments