Wydarzenia Żywiec

O zrealizowanych inwestycjach mostowych

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Powiat Żywiecki zakończył budowę nowych obiektów mostowych na terenie gmin Ujsoły i Rajcza.

W Glince inwestycja obejmowała rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1439 S. Zakres robót obejmował dodatkowo przebudowę dojazdów do mostu z obu stron i umocnienie koryta rzeki w obrębie mostu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,6 mln złotych.

W miejscowości Sól inwestycja również dotyczyła rozbiórki istniejącego i budowy nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1447 S, w tym przebudowę dojazdów do mostu z obu stron i umocnienie koryta rzeki w obrębie mostu. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,3 mln złotych.

Inwestycje zrealizowano z projektu pn. „Lepsze połączenia z siecią TEN-T szansą rozwoju Powiatu Żywieckiego i Powiatu Čadca”. Projekt realizowany jest w partnerstwie polsko-słowackim z Miastem Čadca przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 -2020.

Końcem ubiegłego roku wykonano przebudowę obiektu mostowego na terenie gminy Węgierska Górka w miejscowości Żabnica. W ramach inwestycji wykonano przebudowę ustroju nośnego, polegającą na rozbiórce istniejącej płyty pomostowej oraz stalowych dźwigarów i budowie nowego ustroju nośnego. Nowy ustrój nośny został poszerzony w stosunku do istniejącego. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,8 mln złotych.

Andrzej Kalata

Starosta Żywiecki

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Co tu komentować? Jest dobrze w zakresie zrealizowanych inwestycji mostowych jak w tytule. O innych miejscach się nie pisze.