Wydarzenia Bielsko-Biała

Obchody Święta Wojska Polskiego. Wojskowy piknik rozpoczęty ZDJĘCIA

W Bielsku-Białej trwa piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego. Kompania honorowa przemaszerowała z katedry do Parku Słowackiego. W wydarzeniu bierze udział wielu bielszczan. Przy akompaniamencie hymnu wciągnięto na masz flagę Polski.

Wojskowy piknik z licznymi atrakcjami uświetnia tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny później kompania honorowa 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego przemaszerowała do Parku Słowackiego, gdzie trwają różne atrakcje.

Część parkowa rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt oraz przemówieniami. – Po uroczystej mszy zgromadziliśmy się tutaj w Parku Słowackiego aby wspólnie uczcić historyczną rocznicę Święta Wojska Polskiego. Ten dzień ma szczególne znaczenie w naszej historii. 15 sierpnia 1920 roku miało miejsce historyczne zwycięstwo nad wojskami sowieckimi w Bitwie Warszawskiej, znanej także jako cud na Wisłą. Ta zwycięska bitwa po raz kolejny dała świadectwo niezwykłej odwagi i męstwa polskich żołnierzy. Dzień Wojska Polskiego jest także okazją dla narodu, do wyrażenia wdzięczności, dla tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę naszej ojczyźnie – mówił ppłk Marcin Wilga, dowódca bielskiego garnizonu. W imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego przemawiał jego zastępca Adam Ruśniak.

 

W programie pikniku zaplanowano liczne występy artystyczne. Zagrała m.in. Bielska Orkiestra Dęta – formacja wojskowa, wystąpi Patrycja Kordasz i Barbara Fijak, kapela góralska Beskid, a także Niemczycki Quartet i goście. Ostatnie występy rozpoczną się o godz. 20.30.

Na miejscu jest grochówka, wystawy sprzętu wojskowego, gry i zabawy dla dzieci. Organizatorem imprez są spadochroniarze 18. bpd, Bielskie Centrum Kultury oraz miasto Bielsko-Biała.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lesszy
Lesszy
1 rok temu

Od 1930 roku też tylko defilady, pokazy dla publiczności. A potem wyszła prawda we wrześniu o wartości bojowej armii. Oczywiście też liczono na wsparcie. Jak to Historia zatacza koła.Obym się mylił

na smutno
na smutno
1 rok temu

Relacja poniżej red. Szpili z “dożynek” w Jaroszowicach nie jest budująca. Uznano w artykule, że nie ma co komentować, a jest. Może czas zmienić formułę dożynek na podobieństwo defilad, które zastąpiono piknikami?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

To dobra wiadomość

Kasia R.
Kasia R.
1 rok temu

A te chłopaki co grali w mundurach na gitarach i dęciakach, to kto to był? Bo nie piszę tu nic, a występ był bomba!