Na sygnale Wadowice

Obozy pod czujnym okiem

Fot. KPP w Wadowicach

Policjanci z powiatu wadowickiego systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Utrzymują przy tym stały kontakt z komendantami obozów harcerskich organizowanych na terenie powiatu, by zapewnić uczestnikom bezpieczny wypoczynek.

Jedna z tego typ kontroli została przeprowadzona 16 sierpnia w Przytkowicach. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz wizytatorem Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach odwiedzili obóz harcerski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski.

Wczoraj służby skontrolowały Harcerską Bazę Obozową „Zalesie” w Stryszowie. Podczas nich sprawdzono czy samo miejsce biwakowania jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Żadna z przybyłych służb nie miała uwag do stanu obozów, ani ich organizacji. Nie stwierdzono również żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

W trakcie wizyt zostały także przeprowadzone spotkania profilaktyczne. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach rozmawiali z harcerzami na temat zasad bezpieczeństwa i reagowania na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz ewakuacji. Następnie policjanci przypomnieli wypoczywającym o zagrożeniach, na które są narażeni młodzi ludzie w okresie wakacyjnym, a przede wszystkim dotyczących narkotyków i dopalaczy. Szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpiecznej kąpieli w akwenach wodnych, ponadto przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym również bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o