Cieszyn Na sygnale

Obywatelskie ujęcie w Zebrzydowicach. W tle 2 promile alkoholu

Fot. Michał Cichy

Niebezpieczna sytuacja na drodze w Zebrzydowicach. Tragedii, do której mogło dojść, zapobiegł jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jadący zygzakiem volkswagen passat przykuł jego uwagę na ulicy Asnyka.

Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, zdradza szczegóły obywatelskiego ujęcia nad Piotrówką.

– Kierujący volkswagenem passatem 50-letni obywatel Słowacji nie panował wystarczająco nad swoim pojazdem, co zwróciło uwagę świadka jego zachowania, 42-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który postanowił działać i zablokował drogę kierującemu passatem, a następnie odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Natychmiast też powiadomił policję i do czasu przyjazdu patrolu pilnował sprawcę przestępstwa – wyjaśnia Krzysztof Pawlik.

Jak się okazało, 50-letni Słowak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Pojazd, którym kierował, został odholowany, a prawo jazdy zatrzymane. – Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje rzecznik prasowy cieszyńskiego garnizonu policji.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisław
Zdzisław
5 miesięcy temu

Gdyby siwemu ktoś pijany zabił bliskich to by tak nie pisał .chyba że dam jeździ pijany

Zdzisław
Zdzisław
5 miesięcy temu

Adam masz 100 procent racji

Siwy60
Siwy60
5 miesięcy temu

kapuś

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  Siwy60

Postawa godna pochwały.
Pijany mógł zabić np.dziecko idące że szkoły.

Tata
Tata
5 miesięcy temu
Reply to  Siwy60

Siwy a jak by Ci taki pijak kogoś z rodziny na przejściu skasował,co byś wtedy mówił? Z pijakami za sterem nie ma żartów.