Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

OC przez Internet popularniejsze z powodu pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość na wielu poziomach i w różnych aspektach. Jednym z trendów, które nasiliła epidemia, jest przenoszenie zakupów do Internetu. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych – mimo że kanał online był popularny na długo przed nadejściem koronawirusa, to można się spodziewać, że w rezultacie pandemii zacznie z niego korzystać jeszcze więcej osób niż dotychczas.

Pandemiczna cyfryzacja

Ogłoszony w związku z pandemią koronawirusa stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował poważne komplikacje w funkcjonowaniu życia społecznego i gospodarczego. W rezultacie decyzji podjętych przez władze zamknięto lub ograniczono działanie wielu punktów usługowych, zakładów przemysłowych czy placówek administracji publicznej. W tej sytuacji załatwienie spraw urzędowych, zakupienie niektórych produktów czy skorzystanie z usług stało się możliwe jedynie przez Internet. Podobnie działo się w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, ponieważ sporo lokali agentów, agencji i towarzystw ubezpieczeniowych zostało zamkniętych.

Mimo że miliony Polaków od zawsze wykupywały OC w placówkach stacjonarnych, z powodu pandemii część biur przestała działać, a duże grono klientów wolało pozostać w domach. Terminy upływu ważności polisy jednak się nie przesuwały, dlatego w razie konieczności przedłużenia obecnego lub zakupienia nowego OC trzeba było jakoś skontaktować się z towarzystwem. Niejeden kierowca wybrał w tym celu kanał internetowy, który gwarantuje wygodę, niezależność i możliwość znalezienia najkorzystniejszej oferty.

Kupowanie OC online – dlaczego warto

Pandemia koronawirusa sprawiła, że internetowy kanał kupowania OC stał się jeszcze popularniejszy niż przed ogłoszeniem restrykcji związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego. Niejako przy okazji wielu kierowców odkryło, że kupując polisę przez Internet:

  • oszczędzają czas,
  • zyskują na wygodzie,
  • oszczędzają pieniądze.

Oszczędność czasu dość łatwo wytłumaczyć. Nie trzeba bowiem objaśniać, że wejście np. na stronę https://kalkulator.kalkulator-oc-ac.auto.pl/kalkulator/oc-ac/ i znalezienie najlepszej polisy trwa znacznie krócej niż dotarcie do biura agenta ubezpieczeniowego, wspólny wybór oferty, opłacenie jej i następnie powrót domu. Poszukiwanie i wykupienie OC czy AC online zajmuje znacznie mniej czasu niż osobiste odwiedziny sprzedawcy.

Również argument związany z komfortem zakupów przez Internet nietrudno obronić. Siedzenie przed monitorem czy ekranem smartfona we własnym domu jest przecież znacznie bardziej komfortowe niż podróż do biura agenta ubezpieczeniowego. Nawet jeśli znajduje się ono niedaleko, to działa tylko w określonych godzinach, podczas gdy usługi online są dostępne całodobowo.

A co z argumentem związanym z oszczędnością pieniędzy? Jest on tak samo ważny, jeśli nie nawet bardziej. Poszukując OC przez Internet, o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć najkorzystniejszą, czyli de facto najtańszą ofertę. To możliwe dzięki wykorzystaniu porównywarek ubezpieczeniowych, takich jak np. kalkulator-oc-ac.auto.pl, które całkowicie za darmo wyliczą dla Ciebie cenę polisy w wielu towarzystwach i posortują oferty od najtańszej do najdroższej. Na tej podstawie wybór OC staje się już tylko formalnością.

Podsumowując, kwestia bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyka kontaktu z koronawirusem zdecydowała, że spora część kierowców zaczęła kupować OC przez Internet. Aspekty zdrowotne są istotne, jednak nie można zapominać, że poszukiwanie i wybór ubezpieczenia online wiąże się też z innymi korzyściami – oszczędnością czasu i pieniędzy oraz wygodą.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments