Wydarzenia Sucha Beskidzka

Oczekują przeprosin od prezydenta Dudy!

W Suchej Beskidzkiej kampania prezydencka nie jest wyjątkowo barwna, bo i żaden z kandydatów nie pofatygował się do miasta nad Stryszawką. Niemniej jej echa dotarły do uszu włodarzy i wzbudziły oburzenie.

– W Telewizji uczy się teraz innej historii. Krew się w człowieku burzy. Kandydat na prezydenta, bo tak należy go chyba traktować, mówi na targowisku, że samorządy zabierają, a oni dają – przywołał grobowym głosem suski radny miejski wypowiedź urzędującego prezydenta Polski i zarazem kandydata na ten urząd na kolejną kadencję Andrzeja Dudy. Padły one podczas spotkania z wyborcami w Garwolinie. Andrzej Duda w rozmowie z jednym z mężczyzn podkreślił, że to obóz rządzący, który reprezentuje przyznał obywatelom szereg świadczeń socjalnych, a samorządy odpowiadają za wysokie ceny śmieci. W ten sposób głowa państwa odpowiedziała na żale seniora, który dociekał po co rząd dał mu 900 zł trzynastej emerytury, skoro jednocześnie zabrał 1200 zł tytułem opłaty za śmieci. – To jest niemożliwe. Wynika, że to my jesteśmy złodziejami, to my okradamy swoich mieszkańców. Trzeba jasno mówić mieszkańcom „Nie”. Oni nic nie dają, oni dają z naszych podatków, a prezydent podpisał ustawę i trzeba płacić więcej za składowanie odpadów. Samorządy nie okradają ludzi – mówił stanowczo Jan Siwiec.

Jeszcze ostrzej na słowa Andrzeja Dudy zareagował suski burmistrz Stanisław Lichosyt. – Mam nadzieję, że prezydent zdobędzie się na to, żeby przeprosić samorządy za tę obelgę. Sam podpisał ustawę, która nakłada na samorządy dodatkowe obciążenia za składowanie odpadów – odniósł się do słów Jana Siwca burmistrz Lichosyt. Podkreślił, że wynosząca 270 zł za tonę tzw. opłata marszałkowska został ustanowiona ustawą. W przypadku Suchej składowanie tony odpadów kosztuje 450 zł, z których 270 zł to właśnie opłata marszałkowska, a pozostałe 180 zł to realne koszty zbiórki i składowania odpadów. – Wyraźnie widać kto doprowadził do tego, że śmieci są takie drogie. Ja rozumiem zamysł, bo musimy zmuszać do segregowania. Temat jest delikatny. Wykorzystywanie go do kampanii wyborczej to draństwo! – puentuje.

google_news
71 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tetryk
Tetryk
3 lat temu

Mam wrażenie, że nastąpiła bardzo znacząca zmiana w jakości prowadzenia gry politycznej związanej ze zbliżającymi się wyborami. Kampanie prezydencką poprzedniej kandydatki prowadzili popaprańcy i w efekcie poparcie dla niej spadło do 4%. Ale mamy na szczęście koniec improwizacji, czas na fachowców. Amatorzy zbłaźnili się również podczas pamiętnego ciamajdanu. Pozytywne jest to, że ambasadorem Niemiec w Polsce został ostatnich dniach maja były wiceszef wywiadu zachodnioniemieckiego, który wcześniej pełnił funkcję zastępcy sekretarza generalnego NATO do spraw wywiadu i bezpieczeństwa. Wydaje się, że wreszcie nastąpiła wzmożona aktywność ludzi zasilanych “dobrym słowem” z niemieckich fundacji.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Tetryk

….Amatorzy zbłaźnili się również podczas pamiętnego ciamajdanu…Czyli można być pewnym,że gdyby to “fachowcy” urządzali to mielibyśmy majdan i by było tak jak było tylko lepiej.

kk
kk
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Było by jeszcze “lepiej”. Np. Bronek wygadał się ambasadorowi (źródło WikiLeaks) jakie ma plany z Donaldem co do polskich lasów.

tylko odpowiadam
tylko odpowiadam
3 lat temu
Reply to  kk

Bronek miał przynajmniej fotel w Białym Domu i mógł perorować o bigosie,a nie na stojąco jak Anżej.

Teo
Teo
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Było dobrze,teraz jest lepiej,lepiej żeby było dobrze.I będzie, bo Anżej na kursie i na ścieżce.Wyborczej.

Gość
Gość
3 lat temu

28 głosujemy na pana prezydenta Andrzeja Dudę

tylko odpowiadam
tylko odpowiadam
3 lat temu
Reply to  Gość

Coraz was mniej,coś mi się wydaje,że równia pochyła działa.

Stan
Stan
3 lat temu

Dalej głosujcie na tych pislamskich debili.

tylko pytam
tylko pytam
3 lat temu
Reply to  Stan

Jak ty d***l rozpoznasz debila ?

tylko odpowiadam
tylko odpowiadam
3 lat temu
Reply to  tylko pytam

Po pisiarskiej fizjonomii.

NN
NN
3 lat temu
Reply to  Stan

Znowu wyskoczyłeś tumanie z tą waszą polityką miłości.

tylko odpowiadam
tylko odpowiadam
3 lat temu
Reply to  NN

Polityke miłości to uprawia pisiarstwo,z tym ,że kochają inaczej.

Gość
Gość
3 lat temu

Jakby żądziła platforma to za śmieci też byś płacił pewno jeszcze drożej a żadnych pieniędzy byś nie dostał.Nie znoszę platfusów ale myślę na nich zagłosować, już czas żeby różnych matołków po wsiach i mieścinach bieda nauczyła rozumu

Chochoł
Chochoł
3 lat temu
Reply to  Gość

Ustawa o odpadach z 2019r i nowelizowana w styczniu 2020 drastycznie podnosząca opłaty za odpady jest decyzją PO ?.Gratuluję twojej percepcji zrównanej z tymi matołkami ze wsi i mieściny.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gość

Długo nie będzie rządziła (pisze się przez rz) co najwyżej może żądlić (wtedy ż). Kiepskie podejście do głosowania. Jakie pieniądze dostają obywatele w kwestii drastycznych podwyżek za śmieci w ostatnim czasie?

Tadeudz
Tadeudz
3 lat temu
Reply to  Chochoł

Co to za kodziarski bełkot raczyłeś tu wydalić ?

Chochoł
Chochoł
3 lat temu
Reply to  Tadeudz

Bełkot to ty masz we łbie po bełcie, pisdziuchu !

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu

Równo 80 lat temu w Auschwitz przyjęto pierwszy masowy transport Polaków więźniów politycznych.Prezydent Duda bierze udział w uroczystości z okazji 80. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz.
Krzysztof Bosak rano wystąpił na konferencji w Oświęcimiu i przypomniał niepoprawną politycznie prawdę,że to Polacy byli pierwszymi ofiarami Auschwitz.
Reszta pretendentów raczyła puszczać bąki zgodnie z wytycznymi prowadzących.
Rafał Trzaskowski w Jeleniej Górze podkreślał wagę…
Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył dziś w debacie rolniczej we wsi…
Szymon Hołownia odwiedził Mierzeję Wiślaną- przekop to absurd…
Robert Biedroń w Kołobrzegu, gdzie poruszał temat…
 

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Jak widać prezydent i kandydat na prezydenta zajął należne miejsce w Oświęcimiu i gros kandydatów na prezydenta nie chciał odbierać prezydentowi honoru do Oświęcimia dziś. Co poruszał Biedroń? Jeszcze jest pięciu kandydatów na prezydenta, co robili?

Tadeudz
Tadeudz
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

A Gros to stosownie opisał jak pozbawiać honoru skutecznie już wczoraj.Reszta szubrawców robiła przymiarkę do POliczenia głosów.A Biedroń poruszał serca niewieście.

Chochoł
Chochoł
3 lat temu
Reply to  Tadeudz

Sam jesteś szubrawcem,takim faszystowskim.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Tadeudz

Gros pisane z małej litery oznacza zdecydowaną większość, zdecydowaną przewagę. Spróbuj jeszcze zrobić zbitkę skojarzeniową Gros i Hermenegilda, zapewne będzie Tobie pasowało, może jeszcze parę osób dołączy.

Chochoł
Chochoł
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Jakoś brunatnego Bosaka w lutym 2020 w 75 rocznicę wyzwolenia obozu Auchswitz nie było.

Jurek
Jurek
3 lat temu

Dość hołoty pisowskiej.

gość
gość
3 lat temu
Reply to  Jurek

Popieram,ta”chamska hołota
” z Nowogrodzkiej musi zniknąć.Mamy dość!!!!!!!!!!!!!!!!

Onufry
Onufry
3 lat temu

Postępowi tacy zniesmaczeni. Likwidacja Bankowego Funduszu Egzekucyjnego i Ustawa Kominowa była złe? Ustawa ograniczająca komorników była zła? Obniżka CIT z 19 na 9 % i obniżka PIT z 18 na 17 procent są złe? Zerowy PIT dla młodych i wolne niedziele dla rodzin są złe? 500 plus i 13 emerytura są złe? 500 na niepełnosprawnych i leki dla seniorów są złe? Obniżenie wieku emerytalnego, darmowy posiłek dla dzieci w szkole, wyprawka 300 złotych są złe? Podwyżki dla nauczycieli i mundurówki są złe? Zniesienie opłaty dla rodziców czuwających przy swoich dzieciach w szpitalach jest złe? Zablokowano podwyżkę cen prądu po wejściu… Czytaj więcej »

Gość co ma dość.
Gość co ma dość.
3 lat temu
Reply to  Onufry

@Onufry,ty stary durniu.Czy ty p******e nie wiesz,że za te wszystkie frukta będzie trzeba spłacać.Nie wiadomo jeszcze tylko do którego pokolenia.Tym ten pajac z Ciemnogrodzkiej się nie martwi,bo nie ma dzieci wnuków,więc mu to zwisa i powiewa.

Onufry
Onufry
3 lat temu

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Onufry

Za wiersze już się nie bierz Onufry, wystarczy jak wyjąłeś kawałek z wypowiedzi pani Holland, w historii najnowszej jesteś mocniejszy, jednak prozą.

Adam
Adam
3 lat temu
Reply to  Onufry

@Onufry jesteś prawackim ciemniakiem.o faszystowskim zabarwieniu.Możesz te bzdety posuwać taki pisiarskim durniom jakim sam jesteś.Chcecie cofnąć Polskę znów wstecz ,tak prawactwo zawsze postępowało i postępuje.Możesz mówić,że was obrażam,tak,obrażam bo wy postępujecie tak samo.Z wami nie można dyskutować bo wy normalnej dyskusji nie rozumiecie.Trwajcie dalej w tym swoim ciemnogrodztwie.Na pohybel z wami.

Onufry
Onufry
3 lat temu
Reply to  Adam

 
 
Komintern, bodajże w 1937 roku, wydał polecenie utożsamiania wszystkich swoich przeciwników z faszystami. Dlatego wszystkie ugrupowania patriotyczne, nawet jeżeli byli to patriotyczni socjaliści nazywał partiami „faszystowskimi”. Dla socjalistów patriotycznych nawet ukuł termin „socjalfaszystów’. Zaś prawica dla komunistów, także ta konserwatywna i katolicka, zawsze walcząca z różnorakimi przejawami totalitaryzmu takimi jak hitleryzm, czy włoski faszyzm, zawsze była traktowana jako przejaw „faszyzmu” .

Antyprawak
Antyprawak
3 lat temu
Reply to  Onufry

Spadaj współczesny faszysto i dalej wklejaj te kominternowskie bzdety nikogo nie interesujące,i****o.

YOU
YOU
3 lat temu
Reply to  Adam

Za PO niby szliśmy do przodu? W jakiej dziedzinie?

Antyprawak
Antyprawak
3 lat temu
Reply to  YOU
YOU
YOU
3 lat temu
Reply to  Antyprawak

Mówisz o tych pieniądzach co rostowski?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Onufry

Najpierw przed wyliczanką w jedną stronę trzeba umieć odpowiedzieć na pytanie co to jest postęp. W wyliczance zapomniano o wielkim dobru, które dokonano w sądownictwie wielkim nakładem starań i dzięki temu obywatel dziś potrafi w sądzie załatwić sprawę szybciej przy większej pewności sprawiedliwości. W artykule nie ma mowy o Kaczyńskim, jest mowa o prezydencie. Czyżby postępowo jest, że trzeba traktować iż jest to ta sama osoba? A gdzie umieścić rząd z premierem na czele jeśli jest mowa o genialnych zasługach Kaczyńskiego, który chyba nie jest w rządzie? Na koniec dodam, że nie umiłowałam sobie niemieckiej opcji ani nie jestem z… Czytaj więcej »

Onufry
Onufry
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Masz kłopot z określeniem własnej tożsamości?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Onufry

“Nick” tak jest dla mnie ważny jak mało ważny dla mnie w Twoim opisie wątek poświęcony opcji niemieckiej. To nie ja w tym miejscu mam problem.

Antyprawak
Antyprawak
3 lat temu
Reply to  Onufry

To ty masz,faszysto.

Kasik
Kasik
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Absolutnie nie zgadzam się, że teraz w sądach jest lepiej. Dla mnie szaraka jest tak samo, jedynie dla obozu rzadzacego jest lepiej bo mają władze i tylko o to chodziło. Czekam już na rozprawę pół roku i cisza.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Kasik

Toż dlatego Onufry zapomniał o sądach, wymienić w wyliczance ten kierunek jako genialne osiągnięcie Kaczyńskiego. Ale widzę, że pamięta o Kominternie z 1937 roku.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Onufry

Onufry, historyku historii najnowszej w jedną stronę. Czy czasem nie jest tak, że kandydat na prezydenta i prezydent jednocześnie nie powinien pójść w praktykę wraz z oddaniem 5 lat temu legitymacji partyjnej? A może to postęp, że jest mowa iż prezydent jeszcze i jednocześnie kandydat – jako prezydent jest bezpartyjny ale ma sympatie polityczne więc się podpiera na wiecach partią.

Jacek Placek
Jacek Placek
3 lat temu
Reply to  Onufry

Onufry przyjacielu PISu. Rozpisałeś się nadmiernie. Kakofonia przekazu z TVPis.
 
Ale wspomnę o jednej bredni którą podałeś. Otóż rząd który tak chwalisz nie obiżył podatku VAT a PIT – jest to kosztem samorządu lokalnego bo te pieniądze tam trafiają bezpośrednio.
 
Co do CIT dla z 19 do 9 procent, widać że nie masz bladego pojęcia co to za podatek i czego może dotyczyć.
 
ŻADNE małe przedsiębiorstwo rodzinne nie jest na CIT, a duże są za duże by z 9% skorzystać. Zrobili obniżkę podatku która nikogo nie dotyczy.

Onufry
Onufry
3 lat temu
Reply to  Jacek Placek

20.09.2019 14:56. W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą stawkę PIT z 18 proc. do 17 proc. i podwyższającą ponad dwukrotnie koszty uzyskania przychodów. – Rząd PiS pokazał, że umie zarządzać finansami publicznymi: obniża podatki, uruchamia programy socjalne i jednocześnie obniża deficyt budżetowy – mówił w piątek poseł PiS Marcin Horała. Jak dodał, to opozycja podatki podwyższa. Jak podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości jest to kolejna z serii obniżek podatków wprowadzonych przez rząd. – Tym razem obniżka bardzo powszechna, dotycząca milionów Polaków płacących PIT, również w znacznej części drobnych przedsiębiorców, prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, ale przede wszystkim pracowników. Pracownik, który zarabia 2600… Czytaj więcej »

Babcia
Babcia
3 lat temu
Reply to  Onufry

 

grzyba
grzyba
3 lat temu
Reply to  Onufry

Czyli tu dajemy wam stówke tam stówke a cała hłota jak ty na nich głosuję…

Gość co ma dość.
Gość co ma dość.
3 lat temu

Po co nam Sejm,Senat,rzad,wystarczy Naszczalnik z Ciemnogrodzkiej.

pumex
pumex
3 lat temu

Czy w Polsce jest nam potrzebny Prezydent ???? To nie USA….Ustawę klepnie Sejm, Senat zatwierdzi i po balu. Po conam Prezydent ?????

Gość co ma dość.
Gość co ma dość.
3 lat temu

PiS to nie ludzie.PiS to ideologia.

gaździna
gaździna
3 lat temu

To miej pretensje do ideologii.

Gość
Gość
3 lat temu

Lewacka 24 .pl

Kapucha
Kapucha
3 lat temu

Ale pan redaktor newsa wysmażył! Wypowiedź prezydenta była 20 (słownie: dwadzieścia) dni temu. Szybkość reakcji jak u Powolniaka – szwagra Hiacyntii Bucket.

Marcin
Marcin
3 lat temu

Czemu na portalu nie można krytykować lewicowego Rafała?

ka
ka
3 lat temu

Brak możliwości komentowania wizyty kandydata nie jest przypadkowy – to efekt organizatorskiej roli mediów.
Organizatorska funkcja prasy polega na tym, że kiedy pierwszorzędni fachowcy chcą kogoś wystrugać z banana na jakiś nowy autorytet moralny, albo przygotować do wierzenia pewną wersję wydarzeń, to wtedy znani z żarliwego obiektywizmu dziennikarze piszą, a także pokazują wszystko, jak się należy.

Jan z B
Jan z B
3 lat temu

Empatycznie ujmując stan tego zza Olzy budzi jednak niepokój , ale to jego sprawa i służb medycznych.Jeżeli o burmistrza chodzi to trzyma stronę POwską i tyle , inaczej wylatuje od koryta i tuta stan umysłu jest pragmatyczny.Natomiast red. Ciomborowski pisze artykuł tendencyjnie w opisie jest jego wykładnia zdarzenia które nie miało miejsca tylko wyimaginowana wyobraznia. Z poważaniem.

zza Soły
zza Soły
3 lat temu
Reply to  Jan z B
kajtam
kajtam
3 lat temu

Pan burmistrz z platformy ostrzej rzecz ujmuje? Cud jakiś to być musi.

Gti
Gti
3 lat temu

Oczywiście w ramach równouprawnienia tu można pisać komentarze, ale przy wizycie Trzaskowskiego w BB już nie….

zza Soły
zza Soły
3 lat temu
Reply to  Gti

Przed wizytą było można, .Trolle się zleciały i pluły ile wlezie.Dobrz,że obecnie nie można bo tylko jest reportaż fotograficzny z wizyty.. Pisizm to jednak stan umysłu tej sekty.

Gti
Gti
3 lat temu
Reply to  zza Soły

POwizm to jest stan czego? Może stan tylko chorego umysłu bo zdrowego nie.

zza Soły
zza Soły
3 lat temu
Reply to  Gti

Piśnięci to nie dość,że stan umysłu,ale i mafia w czystej postaci z capo di tutti capi.
 

 

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gti

W porządku, że nie ma miejsce na komentarze. Podano podstawowe fakty, wypowiedzi obu stron. Jest to fotoreportaż bardziej foto. Chciałbyś może zamieścić swojego MEM-a? Nie tutaj.

Gti
Gti
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ty chyba nigdy nie napiszesz sensownego komentarza…

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gti

Aby zrozumieć, trzeba się lekko wznieść. Tylko lekko, da się. No i nie trzeba wtrącać PO lub PiS do riposty bo mało ciekawe (wyświechtane) w połączeniach. Lepsi używają “lewactwo”, tu już bardziej modne. “Prawactwo” jakoś nie pasuje.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gti

Sensownie jest w ten sposób, że kandydat na prezydenta powinien znać swoje ramy działania tym bardziej, że pełnił funkcję już przez 5 lat. Do dawania pieniędzy jest rząd i do współpracy z samorządem jest rząd. O czym tutaj rozmawiać?

Marcin
Marcin
3 lat temu
Reply to  Gti

To jest właśnie lewacka ideologia. Równość tak ale dla wybranych

zza Soły
zza Soły
3 lat temu
Reply to  Marcin

Prawactwo zaś pokazuje obecnie swoje reżimowe rządy.Niedoczekanie wasze,rozumni Polacy na taką mafię nie pozwolą.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

W kampanii wyborczej się nie przeprasza, co najwyżej robi to i to niedokładnie zmuszony skargą wyborczą. Kto dziś przeprasza? – mamy dziś, mamy nowe standardy, tak miało być.