Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Po konferencji w Sejmie. Od czwartku część klas na zdalnym

Fot. z archiwum MEiN

Dziś o 18.30 w Sejmie odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz pełniącego obowiązki głównego inspektora sanitarnego Krzysztofa Saczki. Tematem była aktualna sytuacja w placówkach oświatowych związana z rozwojem epidemii koronawirusa. Od najbliższego czwartku w polskich szkołach wraca nauka zdalna.

Przedszkola, zerówki i klasy I-IV będą uczyć się stacjonarnie, natomiast uczniowie wyższych klas szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe od 27 stycznia przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. Powodem podjęcia takiej decyzji jest coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna. Przejście części młodych ludzi na formę zdalną nauki ma pomóc zminimalizować ogniska zakażeń Covid-19 w szkołach.

Jak twierdzi minister Czarnek, jest duża szansa, iż pod koniec lutego uczniowie wrócą do szkół. Jak na razie rząd nie przewiduje, aby dzieci z klas I-IV miały przejść na naukę zdalną…

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ping pong
Ping pong
3 miesięcy temu

A może ten cały C19 to po prostu zwykly wirus jak grypa. Kto z was w ciągu ostatnich dwóch lat miał grypę. .? He. Ludzie opamiętajcie się.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu
Reply to  Ping pong

Pytaj tych co chorowali i to ciężko na C19, mają powikłania nie jak przy zwykłej grypie, nie możesz zapytać tych co zmarli. Obawiam się, że się nie opamiętasz.

Prof od Rady
Prof od Rady
3 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Haha 🙂 rugasz ping ponga, to Ci odpowiem.
A to “zwykła grypa” nie dawała powikłań??
Osłabieni chorobami i wiekiem ludzie co roku tysiącami umierali przez to, a z powikłań to po kilku latach młodzi nawet! szpitale i przychodnie tez były max przeciążone w okresie grypowym.
Bezkrytyczne podłączenie do propagandy u słabszych charakterem szkodzi na morale, sumienie i pamięć czego jesteś -niestety nieodosobnionym -przykładem

marian
marian
3 miesięcy temu
Reply to  Prof od Rady

a ty jesteś medykiem? a może wirusologiem? a ty jestes przykładem głupoty

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu
Reply to  Prof od Rady

Nie rugam, mam inne postrzeganie, Ty z kolei robisz innych głupcami.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Ponadto nie wiem komu odpowiadam, czy pigpongowi czy innemu osobnikowi co to wiele ma przybrań. Tak jest w porządku co do moralności?, nie włączam sumienia.

taki unik
taki unik
3 miesięcy temu

Lęk przed konsekwencjami za cyrk “zarządzania pandemią” i blokadą normalnego leczenia Polaków podpowiada by obezwładnić naród zamykając go w domach – odbierając przy tym firmom pracowników dla wywołania poparcia ustaw sanitarystycznych.
A przecież liczbą “pozytywnych” można przepięknie sterować – jak można tego nie widzieć..?

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu

Jak duża jest szansa pod koniec lutego bo, że będzie padał śnieg w Beskidach jest szansa 80 %.

tego chcecie ?
tego chcecie ?
3 miesięcy temu

W klasie 4-tej nauczyciele zmieniają się na różnych przedmiotach. Dalej się będą zarażać i pójdą na L4. I kto będzie dzieci uczył ? Strażak i katecheta ? Chcecie żeby wasze dzieci miały złą przyszłość ? Nie kochacie ich ? Chcecie żeby uczyli ich sfrustrowani biedacy ? Nie wszyscy mają dobrze zarabiających współmałżonków.