Wydarzenia Bielsko-Biała

Od dzieci dla dzieci

Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej zebrała cenne prezenty dla dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej.

Te prezenty to pięć dużych kartonów pełnych pościeli, ręczników i koców. – Wiemy, że zapotrzebowanie na tego typu rzeczy, z oczywistych powodów, jest w dziecięcym szpitalu bardzo duże. A ponieważ nasza szkoła chętnie organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne i włącza się w pomoc innym, więc uznaliśmy, że warto wesprzeć także Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym bardziej, że wśród jego pacjentów zdarzają się również nasi uczniowie – mówi Grażyna Lorek, dyrektor SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej, której podczas wizyty w Szpitalu Pediatrycznym towarzyszyła dwójka uczniów: Dawid, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Paulinka, przedstawiciel Rady Dziecięcej.

– Rocznie przyjmujemy na szpitalne oddziały do hospitalizacji około 6,5 tysiąca pacjentów, a w poradniach oraz w ambulatorium Izby Przyjęć blisko 60 tysięcy. W tej sytuacji potrzebujemy naprawdę ogromnych ilości pościeli, ręczników i koców, więc pomoc otrzymana od Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo nam się przyda – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

google_news