Kultura i rozrywka Wadowice

Odkrywanie światów

Dzieci, które na ferie zimowe zostały w Wadowicach, z pewnością nie narzekały na nudę. Miały do wyboru różne ciekawe formy spędzania wolnego czasu, między innymi w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Wbrew pozorom nie jest to bowiem miejsce, gdzie jedynie wypożycza się książki.

W każde wakacje i ferie zimowe placówka organizuje ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Tym razem zaprosiła dzieci w wieku od 5 do 10 lat na cykl literacko-artystycznych zajęć „Cztery światy z pomysłami”. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy eksplorowali naszą galaktykę, tworząc kosmiczną makietę i słuchając wspomnień kosmonautów. Na następnym poznawali strefę podbiegunową – realia życia w śnieżnym królestwie Eskimosów oraz arktyczną faunę i florę. Trzecie poświęcone był światu etno i tworzeniu barwnych prac plastycznych w tym stylu, a czwarte otworzyło przed dziećmi bogactwo ludzkiej wyobraźni zawarte w literaturze fantasy.

– Najbardziej podobały mi się dwa pierwsze spotkania. Na pierwszym przyklejaliśmy Słońce, różne planety i gwiazdy, a na drugim robiliśmy igloo i arktyczne zwierzęta – mówi sześcioletni wadowiczanin Tymek Sobala, który brał udział we wszystkich częściach cyklu. Również na dziesięcioletniej Wiktorii Balon z Wadowic największe wrażenie wywarły kosmiczne i polarne spotkania. Zajęcia prowadziły Małgorzata Stochel i Klaudia Madyda. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

google_news