Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Odłączą ci prąd? Nie, za to możesz stracić oszczędności

Internetowi oszuści wymyślają kolejne sposoby, by uzyskać dostęp do danych, które później wykorzystują do kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Ostatnio kilkoro mieszkańców regionu otrzymało informację o planowanym wyłączeniu prądu z powodu rzekomych zaległości w płatnościach.

Policjanci informują, że mieszkaniec Bielska-Białej, który otrzymał taką wiadomość, nie dał się zwieść oszustom. O podobnych sms-ach informowali czytelnicy naszego portalu. Wiadomość może wydawać się prawdziwa: czytamy, że na dany dzień zaplanowano odłączenie energii elektrycznej w przypadku nieuregulowania płatności.

W treści wiadomości pojawia się też link z prośbą o podanie swoich danych lub danych do konta bankowego. W rzeczywistości link przekierowuje do fałszywej strony banku lub pośrednika płatności. Po zalogowaniu oszuści przechwytują dane osobowe i „czyszczą” konto bankowe z pieniędzy.

Policja apeluje, aby nie odpowiadać na takie wiadomości i nie wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia. Zwłaszcza gdy namawiają do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze można sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takiej wpłaty.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julka
Julka
1 rok temu

Dlaczego nie widać nr telefonu z którego wysłany jest sms. RODO nie powinno chronić potencjalnych złodziei

zxc
zxc
1 rok temu

Ostrzegacie o oszustwie i zakrywacie link do niego prowadzący?. Można było zostawić przynajmniej część…

Ewcia
Ewcia
1 rok temu

W ostatnim czasie dostałam 2 takie smsy ,trzeba być bardzo ostrożnym