Wydarzenia Żywiec

Odszedł Marian Goryl. Pietrzykowice wspominają zmarłego druha

Marian Gory, strażak i społecznik z Pietrzykowic zmarł 22 czerwca. Żegnano go trzy dni później w kościele w tej miejscowości.

Henryk Piątek, prezes OSP Pietrzykowice wspomina go tak:

“Marian Goryl urodził się 5 czerwca 1933 roku w Pietrzykowicach. Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstąpił w 1952 roku – w Zakładach Przemysłu Włókienniczego „Relana” w Bielsku-Białej. W 1990 roku został przeniesiony do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowicach. W tym samym roku został wybrany na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej tej jednostki. W latach 1996-2001 pełnił funkcję przewodniczącego Gminnej Komisji Rewizyjnej w OSP w Łodygowicach.

Druh Marian Goryl był przez wiele lat radnym Gminnej Rady Narodowej w Łodygowicach. Przez 20 lat pełnił funkcję sołtysa sołectwa Pietrzykowice i przewodniczącego Rady Sołeckiej w Pietrzykowicach. W 2000 roku został wybrany najlepszym sołtysem żywiecczyzny.

Za zasługi na niwie pożarniczej oraz pracę społeczną i zawodową został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Strażakiem Wzorowym oraz Kawalerskim Krzyżem Zasługi.”

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments