Wydarzenia Bielsko-Biała

Odszedł na wieczną służbę

Fot. GB GOPR

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR poinformowali ze smutkiem  o śmierci swojego wieloletniego kolegi Alfreda Rusina – Członka Honorowego GOPR, jednego z założycieli Grupy Beskidzkiej GOPR. Zmarły został pochowany we wtorek 3 sierpnia.

Alfred Rusin urodził się 25 czerwca 1931 roku w Bielsku-Białej. Od zawsze pasjonowały go góry. Był zapalonym turystom i narciarzem i taternikiem. W 1950 roku przeszedł szkolenie ratownicze w Tatrach i został ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy w 1952 roku powołano do życia Beskidzkie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe został jego członkiem założycielem i otrzymał legitymację służbową z numerem jeden. Dyżury pełnił w tym czasie głównie na Skrzycznem niosąc pomoc narciarzom oraz turystom w potrzebie.

W swojej karierze ratownika organizował i uczestniczył w wielu wypraw ratunkowych i poszukiwawczych.
W latach 1959 i 1960 roku wywalczył dwukrotnie I miejsce podczas w rozgrywanych na Skrzycznem międzynarodowych zawodach ratownictwa górskiego. Był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami państwowymi i branżowymi. W 2018 roku otrzymał godność Członka Honorowego GOPR. Zawodowo pracował w kopalni Barbara-Chorzów, gdzie pełnił między innym i funkcję głównego inżyniera.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
smutne
smutne
10 miesięcy temu

Był zapalonym turystą, panie redaktorze.