Na sygnale Oświęcim

Odurzony gołowąs uciekał mercedesem. Z komendy odebrała go mama

Tester narkotykowy. Fot. KPP w Oświęcimiu

Wyrostek narkotyzował się tym, co miał pod ręką, po czym wybrał się na przejażdżkę mercedesem. Jakby patologicznych wybryków było mało, postanowił jeszcze uciekać ulicami Brzeszcz przed radiowozem. Po 16-latka do komendy przyjechała mama.

Rzecz się działa 11 sierpnia tuż po 8.00 na ulicy Piastowskiej w Brzeszczach. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę mercedesa. Ten jednak ani myślał ucinać sobie z nimi pogawędki. Skręcił w boczną uliczkę i dodał gazu.

– Mundurowi natychmiast podjęli pościg. Po kilku chwilach byli już za mercedesem, blokując go pomiędzy garażami. Podbiegli do pojazdu, po czym zatrzymali jego kierowcę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. W ślinie nieletniego tester narkotykowy wykrył środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz marihuany. Nieletni trafił do oświęcimskiej komendy policji, z której odebrała go matka. Materiały w sprawie czynów karalnych, których się dopuścił zostaną przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu – relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za popełnione przestępstwa odpowiada osoba, która ukończyła 17 lat. Wtedy sprawcy za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara aż pięciu lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy nieletniego, czyli będącego w wieku od 13 do 17 lat, o konsekwencjach karnych decyduje sędzia wydziału rodzinnego i nieletnich.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łopata
łopata
9 miesięcy temu

nie szklanka lecz kubek metalowy,szkłem by się pociło.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  łopata

Pociło?

Franek
Franek
9 miesięcy temu

Wpier— ile się da i na tydzień do ciemnej piwnicy co 2 dni kromka suchego chleba i szklanka wody.