Wydarzenia Bielsko-Biała

Odwaga jest kobietą. Uroczysta Gala XI Regionalnego Kongresu Podbeskidzia

Wręczenie „Pereł Podbeskidzia”, pokaz filmu „Hela” oraz koncerty pianisty Mateusza Dubiela i zespołu Jaśmin – uroczysta Gala XI Regionalnego Kongresu Podbeskidzia zapowiada się pasjonująco.

25 września, w niedzielę, o 17.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej rozpocznie się gala, której tradycyjnie patronuje poseł Mirosława Nykiel. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Odwaga jest kobietą”.

Na czele Kongresu stoi Agnieszka Nowak, także prezes fundacji Strefa Kobiet. – To już kolejny rok naszej współpracy i zarazem jedenasty rok pasjonującej historii Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Jak co roku: inspirujemy – w ciągu 11 lat w działania kongresowe włączyło się prawie 10 tysięcy kobiet, które organizowały i zmieniały świat na lepszy; walczymy – o prawa kobiet, w szczególności o dostęp do informacji i godnej opieki prenatalnej, wypracowanie kompromisu aborcyjnego; działamy – zorganizowane akcje charytatywne i pomocowe przekroczyły kwotę ponad 200 tys. zł; angażujemy – kobiety do udziału w życiu społeczno-politycznym; wyróżniamy – wyjątkowe kobiety przyznając statuetkę „Perły Podbeskidzia” oraz organizujemy wspaniałe eventy z udziałem wybitnych gości – przybliża.

Tylko w tym roku kongresowe działania objęły m.in. wszechstronną pomoc dla uchodźców, organizację konferencji i spotkań tematycznych, wydarzeń artystycznych czy spotkań z niezwykłymi ludźmi, a także uruchomienie warsztatów z rozwoju osobistego dla kobiet i młodzieży.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wald
Wald
1 rok temu

Kongres tylko dla wybranych … kobiet biznesu… a gdzie reszta? To kółko wzajemnej adoracji, nie służące nikomu procz organizatorek i sponsorek … słabe

rozumieć
rozumieć
1 rok temu
Reply to  Wald

Reszta może się zrzeszać w innych miejscach, np. z powodzeniem działają KGW. Jakże nie służące nikomu, czytaj ostatnie zdanie.

Emilia
Emilia
1 rok temu

Fajne wydarzenie, co roku dołączam, pozdrawiam

fajnie
fajnie
1 rok temu
Reply to  Emilia

Też tak myślę, więcej włączania się kobiet w życie publiczne, kobiety nie walczą w Ukrainie.

niefajnie
niefajnie
1 rok temu
Reply to  fajnie

Bzdura. Np. snajper “Charcoal” jest jedną z wielu kobietą walczących o wolność Ukrainy.

fajnie
fajnie
1 rok temu
Reply to  niefajnie

Ciekawostka, Putin jest kobietą. A i w boksie, MMA występują kobiety.

niefajnie
niefajnie
1 rok temu
Reply to  fajnie

Putin może być kobietą bez macicy jeżeli przyjdzie mu ochota, ale tylko na Zachodzie. W Rosji to niemożliwe.

fajnie
fajnie
1 rok temu
Reply to  niefajnie

Zrozumiałem, nienormalny Zachód, normalna Rosja, koniec rozmowy.

odwaga jest kobietą
odwaga jest kobietą
1 rok temu

Aby to była w pełni intelektualna uczta na najwyższym feministycznym poziomie to mam nadzieję, że zaproszono gwiazdę postępowego ruchu kobiet, panią Martę Lempart, by można było wespół z nią skandować jej odważne zawołanie WY-PIE-RDA-LAJ.

Ja Jacek
Ja Jacek
1 rok temu

Pani Nykiel najlepiej się sprawdzała jako dyrektorka ośrodków kultury w Zatorze i w Miedźnej.

Wald
Wald
1 rok temu
Reply to  Ja Jacek

Ale tak na serio?