Wydarzenia Bielsko-Biała

Odwiedź z kamerą centrum Bielska-Białej. Fabuła, dokument, a może eksperyment?

Do 12 października można zgłaszać swoje filmy do udziału w konkursie „Filmujemy Bielsko-Białą!”. Dwa dni później w Galerii Bielskiej BWA zostaną uroczyście ogłoszone wyniki siódmej edycji artystycznego przedsięwzięcia.

Uczestnicy konkursu mają sporą swobodę artystyczną. Muszą pamiętać, by film trwał dwie minuty oraz traktował o ulicach w rejonie Willi Sixta, czyli 3 Maja, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Jarosława Dąbrowskiego oraz Teodora Sixta. To miejsca ważne historyczne, z piękną architekturą i muralami. Forma jest dowolna, bowiem można nakręcić m.in. film animowany, fabularny, dokumentalny czy eksperymentalny. Ambitni mogą nakręcić kilka filmów – jeden o każdej z ulic. Mile widziane są zarówno dzieła profesjonalistów, jak i amatorów.

Projekt realizują wspólnie Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina. – Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ulice staną się tłem (lub bohaterem) ciekawych filmów – mówią organizatorzy.

Komplet informacji o konkursie można znaleźć na jego stronie internetowej – TUTAJ.

Termin nadsyłania linków do filmów mija w środę, 12 października, o 23.59. Należy je przesłać pocztą elektroniczną (filmujemy-[email protected]). Do wygrania są nagrody rzeczowe i finansowe.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments