Na sygnale Sucha Beskidzka

Odzyskali renaulta w ostatniej chwili

Policjanci z Jordanowa zatrzymali złodzieja renaulta megane scenic  i odzyskali pojazd, który rabuś zwędził w tym mieście 14 listopada.

Metoda kradzieży wartego 6 tys. zł pojazdu była wyszukana. Właściciel renaulta przyjechał przed ośrodek rehabilitacyjny i tam podszedł do niego mężczyzna, który poprosił go o podwiezienie na stację kolejową. Starszy mężczyzna zgodził się, ale że miał jeszcze coś do załatwienia, to pozostawił przypadkowo poznanego mężczyznę w samochodzie, a sam udał się na chwilę na recepcję. Kiedy wyszedł przed budynek, samochodu już nie było. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili osobę, która mogła dokonać tej kradzieży. W sobotę zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Bystra-Sidzina, który przyznał się do kradzieży i wskazał, gdzie znajduje się pojazd. Okazało się, że mężczyzna sprzedał samochód na skupie złomu w Spytkowicach. Policjanci natychmiast udali się do tej miejscowości i odnaleźli skradzionego renaulta. Był już przygotowany do złomowania. Samochód został odholowany na parking policyjny, a następnie zwrócony właścicielowi.

Okazało się, że 43-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy. Został doprowadzony do zakładu karnego. Lista zarzutów może się wydłużyć, gdyż prawdopodobnie mężczyzna dopuścił się jeszcze innych czynów na terenie Jordanowszczyny. Za kradzież samochodu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments