Wydarzenia Bielsko-Biała

„Ogród Tradycji” nabrał kształtów

Zdjęcia: Urząd Gminy w Jasienicy

Powstał już budynek Centrum „Ogród Tradycji” na Drzewiarzu w Jasienicy. Na zimę zaplanowano prace wykończeniowe.

Jak informują w Urzędzie Gminy, w nowym pawilonie będą miały siedzibę lokalna informacja turystyczna oraz centrum wystawiennicze jako miejsce prezentacji tradycji przemysłowych Śląska Cieszyńskiego. Część ekspozycji zostanie przeznaczona na przedstawienie historii fabryki mebli giętych. W innej części wystawa będzie poświęcona wynalazcy Józefowi Bożkowi. Znajdzie się też miejsce na warsztat z piecem szamotowym.

Inwestycja będzie kosztować prawie 900 tysięcy euro, z czego sam „Ogród Tradycji” 314 tysięcy euro. Przedsięwzięcie aż w 85 procentach jest finansowane ze środków unijnych. Ma być gotowe pod koniec przyszłego roku.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
10 dni temu

Małpują od Jaworza ale panie P. niestety josienica 100 lat za nimi.

Grażyna
Grażyna
10 dni temu

Wiocha robi ogród tradycji 50% mieszkańców go ma ale trzeba szastać kasą aby jeszcze podnieść podatki na urojenia grubasa.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu
Reply to  Grażyna

Zapominasz, że na te nazwane urojenia najważniejszego powinna mieć wpływ Rada Gminy. Zachodzi pytanie nieraz po co ten organ jest tak jak np. w przypadku problemów w gminie Ślemień opisanych niżej.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Organ w strukturze gminy, który za nic nie odpowiada. A gminy często w swoich danych wysuwają Radę Gminy przed wójtem jako najważniejsi w gminie.

Maria
Maria
10 dni temu
Reply to  Hermenegilda

To są ludzie do głosowania całowania po i do kasy nie dla dobra wyborców widać tych wykształconych i mądrych inaczej jego ludzi.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu
Reply to  Maria

To są ludzie wybrani przez mieszkańców. Nie słyszałam aby zgłosili mieszkańcy kiedykolwiek brak wotum zaufania do radnego a mają w zanadrzu możliwość wniosku o referendum (podpisy) w kierunku odwołania pana, który chce tylko głosować, całować nie wiem co i chodzić do kasy. Teraz kadencja jest wydłużona do 5 lat, nie musi jegomość z mandatem dzierżyć go do końca kadencji nieaktywny już na początku w kierunku interesu mieszkańców a nie tylko aktywny w kierunku czołobitności wójtowi.

Marek z R
Marek z R
10 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Tam są w jego zgrai wieczni nie kumaci i dlatego same głupoty w tej gminie 2-3 z opozycji nic nie zrobi chodzi po wsi obiecuje głupoty to wieś na nich głosuje gdzie honor panowie

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu
Reply to  Marek z R

No dobrze, może obiecywać ale czy są jakieś konkretne kryteria rozliczania radnych z pracy? Nie ma i mieszkańcy nie są zainteresowani aby były, tym bardziej nie będzie zainteresowany Przewodniczący czy też wójt. Jakie wymagania są stawiane tak się pracuje. Znani są radni co to 4 kadencje się ślizgają, wójtowie są zmieniani a ci nadal się nadają jako ślizgacze. Wybierani przecież przez mieszkańców.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu
Reply to  Marek z R

Wiecznie niekumaci dlatego, że przy wyborach jest selekcja negatywna. Na radnych kandydują wcale nie najmądrzejsi obywatele gminy i wybierani są też nie według najmądrzejszych kryteriów. A to ma powiązania z OSP, KGW, szkołą, rodziną itp. Radni ambitni, z głową którzy chcą coś zrobić cennego dla gminy kończą tak jak Przewodniczący w gminie Mucharz. Ilu takich ambitnych jest?

Krystyna
Krystyna
9 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Być radnym w jego gangu to porażka na całe życie ale widać brak myślenia wiochmenów.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Trochę cienko w pomyśle zagospodarowania.

Neron
Neron
11 dni temu

Król buduje ogrody

Arek
Arek
11 dni temu

Inwestycja finansowana ze środków UE to przecież wstyd…………..u nas pieniędzy dostatek i należy używać tylko finansów krajowych a nie wstrętnych unijnych. Panie wójcie gdzie paski patriotyzm tak gorąco niedawno prezentowany w Łazach

Karol
Karol
10 dni temu
Reply to  Arek

Jaki patriotyzm liże się każdej władzy jak judasz byłem raz u niego w gabinecie i same zdjęcia z każdą bandą czyli DNO moralne karierowicz,.