Bielsko-Biała Sport

Ogromne emocje przy szachach. Rozegrano turniej o puchar prezydenta

Dziś w hali pod Dębowcem zorganizowano II Turniej Szachowy Radnych i Pracowników Samorządowych o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Organizatorami turnieju był Urząd Miejski, BBOSiR i LKS Wisła Strumień. Patronat nad zmaganiami objął prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Wyłoniono najlepszych szachistów indywidualnych, doceniono także najlepsze drużyny.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 9.15. Do udziału zaproszeni zostali radni i członkowie rad osiedli, obecni i emerytowani pracownicy Urzędu Miejskiego i jednostek podległych, a także szkół, przedszkoli i żłobków prowadzonych przez miasto oraz przedsiębiorstw z większościowym udziałem miasta Bielska-Białej. Na zwycięzców czekały puchary, medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe.

Na najlepszych, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, czekały upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów – firmę Net Complex oraz Firmę Rodzinną Mokate, która zapewniła bezpłatny bufet kawowo-herbaciany podczas całego turnieju.

Dzieje się dużo, jak zawsze przy szachach. Pojedynek intelektów plus emocje, które dobrze żeby były trzymane na wodzy. Świetna rozrywka, wspaniała zabawa. Lepiej by było, gdyby wszyscy samorządowcy byli sprawni intelektualnie, a turniej szachowy jak najbardziej się w to wpisuje – powiedział nam tuż po wygranej partii Igor Kliś, sekretarz miasta Bielska-Białej, który w ostatecznym rozrachunku zajął 10 miejsce.

Podobnie jak rok temu mamy 24 zawodników na starcie. Jest kilka nowych osób, część z nich widnieje w rankingach szachowych, więc są obeznani. Myślę, że w perspektywie czasu nasz turniej będzie się rozwijał. Są członkowie rad osiedli, nauczyciele i pracownicy jednostek miejskich. Nagrody są o łącznej wartości ponad 4 tys. zł. Do wygrania jest sprzęt elektroniczny, jest o co grać. Warto podkreślić, że w turnieju bierze udział większość amatorów, w tym wydarzeniu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację – dodał Paweł Jałowiczor, organizator.

Najlepszymi szachistami okazali się Marcin Konior z DK im. W. Kubisz, Mateusz Matlak z Rady Osiedla Grunwaldzkiego i Krzysztof Kiszka z RO Komorowice Śląskie. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce na podium zajęli pracownicy Urzędu Miejskiego, drugie BBOSiR, a trzecie Miejskiego Zarządu Dróg.

google_news