Wydarzenia Wadowice

Okolicznościowy numizmat

Decyzją Stolicy Apostolskiej Kalwaria Zebrzydowska została jednym z (nielicznych) miast, których patronem jest Jan Paweł II. Z tej okazji wybito okolicznościowy medal.

Na awersie numizmat przedstawia Jana Pawła II i napis „ŚW. JAN PAWEŁ II – PATRON KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ”. Zaś na rewersie widnieje herb papieski i herb Kalwarii Zebrzydowskiej z cytatem: „W ROKU JUBILEUSZU 100 URODZIN KAROLA WOJTYŁY 1920 – 2020”.

Emitentem medalu jest Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. – Święty Jan Paweł II był i jest dla Polaków przewodnikiem i nauczycielem – twierdzi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. – Pamięć o Nim to nie tylko wyraz patriotyzmu, ale przede wszystkim idea oparcia się na trwałych wartościach wynikających z Ewangelii – podkreśla włodarz Kalwarii.

Medal zajmuje centralne miejsce w etui ozdobionym fotografiami papieskimi z wizyt w Kalwarii Zebrzydowskiej, zawiera też tłumaczenie dekretu wydanego przez Kongregację do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z okazji nadania Patrona oraz przemówienie burmistrza.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments