Na sygnale Oświęcim

Okradał firmę i sprzedawał na boku

Fot. KPP w Oświęcimiu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy postawieniem siedmiu zarzutów kradzieży mienia na szkodę jednego z oświęcimskich przedsiębiorców zakończyli dochodzenie wobec  49–letniego tej firmy pracownika. Mężczyzna przez kilka tygodni wywoził glazurę oraz armaturę łazienkową  z magazynu sklepu, w którym był zatrudniony.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Oświęcimia pomimo faktu, iż nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej proponuje do sprzedaży glazurę, armaturę oraz różnego rodzaju akcesoria wyposażenia łazienek po bardzo atrakcyjnych cenach. Badając sprawę odkryli, że mężczyzna towar wywozi z magazynu sklepu, w którym jest zatrudniony, a następnie składuje go w budynku znajdującym się w jednej z podoświęcimskich miejscowości.

Dwa dni temu funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji. Jako dowody w sprawie zabezpieczyli umywalki, grzejniki, płytki łazienkowe oraz termostaty o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Na terenie tej posesji został również zatrzymany 49–latek, który potwierdził ustalenia mundurowych.

 

Policjanci skontaktowali się już z właścicielem sklepu i zwrócili mu skradzione mienie. Jak się okazało przedsiębiorca nie wiedział o kradzieżach dokonanych przez pracownika. Na podstawie zebranych dowodów postawiono podejrzanemu siedem zarzutów kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments