Bielsko-Biała Na sygnale

Okradli mieszkankę Wapienicy. Udawali wodociągowców

Grafika: Śląska Policja

3,2 tysiąca złotych straciła mieszkanka bielskiej Wapienicy, która dziś wpuściła do domu dwóch przebierańców, podających się za wodociągowców.

Do zdarzenia doszło przed południem. 67-latka została oszukana przez dwóch mężczyzn. Udając pracowników wodociągów, wmówili jej, że należy się jej sto złotych jako zwrot zapłaty za wodę. Wyciągnęli 200-złotowy banknot, by – zmuszając kobietę do wydania reszty – zorientować się, gdzie trzyma gotówkę. Gdy na chwilę odwrócili jej uwagę, ukradli jej oszczędności.

– Mężczyźni wyglądali na 50-latków, byli najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej, obydwaj mają około 175 centymetrów wzrostu. Jeden jest szczupły, drugi tęgiej budowy ciała. Twarze mieli zasłonięte czarnymi maseczkami. Oddalili się samochodem nieustalonej na chwilę obecną marki w nieznanym kierunku – informuje Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Osoby posiadające informacje o sprawcach proszone są o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub Komisariat II Policji w Bielsku-Białej (tel. 57 85 702 00).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments