Bielsko-Biała Na sygnale

Okradli mieszkankę Wapienicy. Udawali wodociągowców

Fot. Śląska Policja

3,2 tysiąca złotych straciła mieszkanka bielskiej Wapienicy, która dziś wpuściła do domu dwóch przebierańców, podających się za wodociągowców.

Do zdarzenia doszło przed południem. 67-latka została oszukana przez dwóch mężczyzn. Udając pracowników wodociągów, wmówili jej, że należy się jej sto złotych jako zwrot zapłaty za wodę. Wyciągnęli 200-złotowy banknot, by – zmuszając kobietę do wydania reszty – zorientować się, gdzie trzyma gotówkę. Gdy na chwilę odwrócili jej uwagę, ukradli jej oszczędności.

– Mężczyźni wyglądali na 50-latków, byli najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej, obydwaj mają około 175 centymetrów wzrostu. Jeden jest szczupły, drugi tęgiej budowy ciała. Twarze mieli zasłonięte czarnymi maseczkami. Oddalili się samochodem nieustalonej na chwilę obecną marki w nieznanym kierunku – informuje Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Osoby posiadające informacje o sprawcach proszone są o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub Komisariat II Policji w Bielsku-Białej (tel. 57 85 702 00).

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments