Sport Czechowice-Dziedzice

Olaf Loska z reprezentacyjnym powołaniem

Fot. z archiwum zawodnika

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie oficjalne powołania do reprezentacji Polski odebrało 101 sportowców, którzy biorą udział w XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Baku. W składzie reprezentacji są 52 dziewczęta i 49 chłopców, którzy w Baku będą rywalizować w ośmiu dyscyplinach sportowych: gimnastyce, judo, kolarstwie, koszykówce (dziewczęta), lekkoatletyce, pływaniu, tenisie i zapasach.

W gronie reprezentantów Polski znalazł się wychowanek Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice, tegoroczny Mistrz Polski w kategorii wagowej do 60 kg Olaf Loska.

Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy są największymi multidyscyplinarnymi imprezami sportowymi dla młodzieży. W ich letnich edycjach uczestnicy po ok. 3600 zawodników z 50 państw Starego Kontynentu. Do startu uprawnieni są sportowcy w wieku 14-18 lat (dokładne przedziały roczników są ustalane przez europejskie federacje sportowe). Zawodom patronują Międzynarodowy i Europejskie Komitety Olimpijskie – odbywają się więc przy zachowaniu najważniejszych elementów ceremoniału olimpijskiego i pod flagą z pięcioma kołami.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o