Olimpijka z Hażlacha

Z sukcesem zakończyła swój udział w XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy rozgrywanym w Baku w Azerbejdżanie Maja Chamot, młoda tyczkarka z gminy Hażlach. Niespełna 16-letnia Maja dostała się do finału i zajęła w nim wysokie, piąte miejsce!

Młoda sportsmenka na co dzień trenuje w MKS Ustroń pod opieką Magdaleny Kubali (razem na zdjęciu). Do Polskiej Reprezentacji Młodzieżowej została powołana wraz z setką innych zdolnych sportowców z całej Polski. Absolwentka gimnazjum w Kończycach Wielkich regularnie pokonuje starsze od siebie zawodniczki. W ubiegłym roku w kategorii wiekowej do lat 16 (U16) wygrała Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane w Bełchatowie. Obecnie rywalizuje już w kategorii do lat 18 (U18). W lutym tego roku podczas odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce zdobyła złoty medal w rywalizacji juniorek młodszych. W lipcu zdobyła zaś srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii U18 podczas rozgrywanej w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Baku Maja dosłownie otarła się o medal! Pokonała 3,80m i gdyby pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,85m znalazłaby się na podium festiwalu.