Sport Cieszyn

Olimpijski debiut Julii Ruckiej. Góralka w Gangwon dała z siebie wszystko!

Fot. MKS Istebna / Facebook

Julia Rucka z Istebnej zadebiutowała w 4. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w południowokoreańskim Gangwon. Uczestnicy sportowej imprezy rywalizowali w 81 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Igrzyska miały miejsce w dniach od 19 stycznia do 1 lutego.

– Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że Julia Rucka mogła reprezentować nasz kraj, a zarazem gminę Istebna. To na pewno wielkie przeżycie dla zawodniczki uczestniczyć w tak wielkim na skalę światową wydarzeniu. Ogromne emocje, które towarzyszyły naszej klubowiczce, zostaną na długo w pamięci, ponieważ tylko najlepsi mogą brać udział w tego typu imprezach – podkreślają działacze MKS Istebna.

Fot. MKS Istebna / Facebook

Góralka startowała w sprincie klasycznym, zajmując 38. miejsce, w biegu na 7,5 km stylem klasycznym – 39. miejsce oraz w sztafecie mieszanej 4×5 C/F – 14. miejsce.

– Julka, wielkie gratulacje dla ciebie za to, że dajesz z siebie tyle, ile fabryka dała, dzięki czemu spełniasz swoje cele i marzenia, a my nieustannie tobie kibicujemy i trzymamy mocno kciuki, żeby każdy start i każde zawody zakończyły się dla ciebie jak najlepiej – dodają działacze MKS Istebna.

Fot. MKS Istebna / Facebook

 

google_news