Na sygnale Oświęcim

Opędzlowali sklep

Fot. KPP w Oświęcimiu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali grupę złodziei sklepowych. Podejrzani wpadli w ręce mundurowych tuż po kradzieży dokonanej w jednym z kęckich hipermarketów. Jeden z członków grupy odpowie również za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków

W środę (10 kwietnia ) około 13.30 wszystkie patrole na terenie powiatu oświęcimskiego otrzymały komunikat o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z hipermarketów na terenie Kęt. Wraz z informacją policjanci otrzymali polecenie zatrzymania do kontroli  czarnego volkswagena golfa na śląskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem miały podróżować osoby mające związek z kradzieżą.

Po kilku minutach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy, którzy pilnowali bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 948 zauważyli w Nowej Wsi golfa podobnego do opisywanego. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli. Wraz z 30–letnim kierowcą golfa podróżowały jeszcze trzy osoby: 27 – letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 17 i 23 lat (wszyscy są mieszkańcami Śląska). Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju artykułów spożywczych, butelki z alkoholem oraz zabawki. Towar o wartości blisko tysiąca złotych pochodził z dokonanej chwilę wcześniej kradzieży sklepowej.

W trakcie kontroli drogowej zainteresowanie policjantów wzbudziło także zachowanie kierowcy. Został on poddany badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie przy  użyciu narkotestera policjanci badaniu poddali ślinę mężczyzny.  W tym przypadku wyszedł okazał się pozytywny. Narkotester wykazał, że 30–latek znajdował się pod wpływem amfetaminy. Do badań została mu także pobrana krew.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o