Bielsko-Biała Na sygnale

Oprawca w rękach policji

Fot. KMP B-B

Nawet 5 lat więzienia grozi pewnemu 33-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o stosowanie przemocy domowej. Na proces oczekiwać będzie w areszcie. Sąd na wniosek prokuratury podjął bowiem decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna od ponad roku znęcał się na swoją 22-letnią partnerką oraz 80-letnim ojcem. Zastraszał też świadka swoich niecnych zachowań.

Mężczyzna nigdzie nie pracował i od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, pod wpływem, którego stawał się agresywny. Znieważał swoją partnerkę i ojca, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów – opisuje sytuację panująca w rodzinie zatrzymanego bielska policja.

O wszystkim wiedziała 44-letnia siostra oprawcy, ten jednak groził jej pobiciem gdyby wyjawiła prawdę. Miarka się przebrała w ubiegłym tygodniu, gdy podczas kolejnej awantury oprawca sięgnął po nóż i zagroził, że wszystkich pozabija.

22-latka zabrała dziecko i uciekła z mieszkania. Wezwała też patrol policji. Co prawda napastnik ulotnił się z domu zanim na miejscu zjawili się policjanci, lecz po tym jak kobieta złożyła zeznania w komisariacie w Jasienicy, w których oskarżyła swojego partnera, podjęto decyzję o jego zatrzymaniu. Już następnego dnia był w rękach policji.

google_news