Wydarzenia Bielsko-Biała

Ordynator zwolniony

Fot: Kuba Jarosz

Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, Marek Sobol, został zwolniony z pracy.

Od dzisiaj oddział kierowany dotąd przez Marka Sobola jest bez ordynatora.

Pan dyrektor wręczył mi dzisiaj rano wypowiedzenie w trybie natychmiastowym – mówi Marek Sobol. – Za to, że podobno działałem na szkodę szpitala. Cóż, stało się to, co i tak wisiało w powietrzu.

Marek Sobol, wraz z jedenastoma innymi anestezjologami, przypomnijmy, złożył już wcześniej, 3 października, wypowiedzenie z pracy na znak protestu przeciwko złej organizacji pracy bloku operacyjnego. Wypowiedzenia mają miesięczny termin.

Nie wiem, co teraz się stanie, być może paru moich kolegów lekarzy odejdzie z pracy znacznie wcześniej – zastanawia się były już ordynator. – Tak, czy inaczej jeśli ktoś tu działa na szkodę szpitala, to na pewno nie my, lekarze. My mamy obowiązek leczyć i to robimy, reszta to tylko gadanie i polityka.

Pan Sobol przecież sam złożył wypowiedzenie, ja tylko to przyśpieszyłem – twierdzi tymczasem dyrektor Szpitala Pediatrycznego, Ryszard Odrzywołek. – To człowiek konfliktowy i opowiada niestosowne rzeczy o szpitalu.

O rozwoju wydarzeń w szpitalu informować będziemy na bieżąco. Już teraz jednak zapraszamy do czwartkowego wydania „Kroniki Beskidzkiej”, w której sprawie konfliktu w szpitalu pediatrycznym poświęcamy znacznie więcej miejsca.

45
Skomentuj

avatar
19 Komentarzy
26 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
45 Komentarzy
ZORIENTOWANYpobudka!rany, ludzie, obudzcie się...hitKlaudia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia
Gość
Klaudia

Czy był dobry czy nie , on sam nie poprowadzi bloku , a nawet szpitala . Zespół to kilku ludzi , on robił wszystko by to rozpieprzac . Ja tam wolę żeby dziecko było pod opieką ludzi chętnych do pracy i uśmiechniętych 😉

kasia
Gość
kasia

Dla mnie to bardzo smutna sytuacja. Ten człowiek ratował wiele razy moje dziecko!! za każdy, razem wyrywał ze szponów śmierci skutecznie. Człowiek na poziomie, świetny specjalista.
W momencie śmierci mojej córki sam płakał. Robili co mogli. Jak można tak zniszczyć cudownych lekarzy i oddział i świetny zespół. Tylko dla rozgrywek międzyludzkich. ŻAL OKROPNY !!! OIOM JUZ NIGDY TAKI NIE BEDZIE!

Wiechos
Gość
Wiechos

Rodzice powinni decydować bo to ich dzieci przebywają pod opieką lekarza a nie dyrektor któremu brakuje jaj żeby mieć swoje zdanie a nie słuchać szantażu pani Szwed.Proponuje debatę tej pani z udziałem rodziców dyrektora szpitala i pielęgniarek których nikt nie pytał o opinię …

Bobo
Gość
Bobo

Niestety profesjonalizm nie szedł w parze z szacunkiem do kolegów z pracy. A szkoda. Wielka szkoda.

Kris
Gość
Kris

Ciekawe jak szpital podniesie się teraz z tego syfu który narobił.
Tak obsmarować szpital w dodatku przez kogoś takiego.

Lemi
Gość
Lemi

Nikomu nie życzę nigdy pracować z kimś takim.

Patrycja
Gość
Patrycja

Pan Ordynator Marek Sobol usypiał moją 4 letnią córeczkę do operacji kilka miesięcy temu. Jego profesjonalizm i podejście do wystraszonego dziecka wjeżdzajacego na blok operacyjny pozwoliły nam przetrwać te straszne chwile. Jako rodzic, uważam, że to nieodżałowana strata!!!

Nurs
Gość
Nurs

Bardzo dobrze, mniej kanalii i bufonow. Szpital jest dla chorych ludzi i to oni powinni być na pierwszym miejscu, a nie ambicje i wizje wypalonego cepa. Dobrze może uratujemy więcej dzieci. Ludzie to co się słyszy w mediach zupełnie nie pokrywa się z prawdą, pamiętajcie o tym!!!

sda
Gość
sda

za chwilę zamkną oddział, to rzeczywiście uratują więcej dzieci…

lllll
Gość
lllll

TO JUZ NIE JEST SMUTNE TO JEST TRAGICZNE

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

O co ten hałas? Ordynatorem się bywa. Wiele więcej ludzi zostało zwolnionych w bardziej wątpliwych okolicznościach i nikt o nich nie pisze. Zwolnienie nie nastąpiło z dnia na dziń ale zanosiło się na nie.

Tata pacjentki
Gość
Tata pacjentki

Żegnam Pana ordynatora z radością. Niech wraca tam skąd przyszedł, czyli nie wiadomo gdzie.

Kami89
Gość
Kami89

Tata pacjentki klupni siepan w czoło!!!!!!

Xyz
Gość
Xyz

Bardzo duża strata dla szpitala.
Działał na szkodę szpitala? Grunt to cicho siedzieć i malować trawę na zielono a pielęgniarki niech robią dalej co robią….

john
Gość
john

Masz jakiś problem do pielęgniarek ??? Jaka strata ??? Była sprawa w sądzie.Trzeba było iść na rozprawę i bronić ordynatora.
Targasz pyskiem na zasadzie “nie znam się ale się wypowiem”

Kami89
Gość
Kami89

Pielęgniarki z oddziału stoją murem za ordynatorem tylko ich zdania nikt nie bierze pod uwagę ,!!! To instrumentariuszką z bloku się w d…. poprzewracało bo mają za mało roboty!!!!!! 😠😠

john
Gość
john

Ciekawa teoria.Zapewne zasłyszana w porannym autobusie.Jałowa dyskusja. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd .

Zyta
Gość
Zyta

Chyba nie znasz pracy instrumentariuszek. A co pań z anestezjiolgii – słyszałeś o syndromie sztokholmskim?

Zyta2
Gość
Zyta2

J.polski to u pani pewnie na poziomie miernym byłpozdrawiam

ZORIENTOWANY
Gość
ZORIENTOWANY

To dlatego 70 pielęgniarek złożyło wypowiedzenia bo nie chciało pracować z panem ordynatorem?

Xyz
Gość
Xyz

Jaka sprawa była? Żadnego wyroku nie było i na komisji szpitalnej tez nie udowodniono niczego. Bredzisz nie mając o niczym pojęcia. Nie mam zamiaru się przedstawiać ale wiem o czym mówię.

Bona
Gość
Bona

Decyzja bardzo niepoważna ze strony dyrektora… Ciekawe jak teraz będzie funkcjonował szpital bez Ordynatora. Człowiek o wielkim sercu oddany w pełni swojej pracy. Jak można tak postąpić to się w głowie nie mieści. Czy nikt tego nie widzi co się wyprawia jak można z dnia na dzień wszystko od tak przekreślić i tak oskarżać człowieka,który tyle dobrego zrobił dla wielu ludzi.

Anka
Gość
Anka

Jeżeli ordynator do młodszych koleżanek mówi ze są głupie, a pielęgniarkę nazywa K**** to nie wiem czy ma tak wielkie serce.

Kami89
Gość
Kami89

Pani Aniu słyszała Pani to na własne uszy czy to wymysł instrumentariuszek które Pani teraz powiela???

hit
Gość
hit

A orientowała się Pani ile pielęgniarek odeszło z OIOMu wcześniej z powodu Pana doktora? to chyba dziwne… myślę, że jak komuś jest dobrze to nie zmienia pracy…

Mudr
Gość
Mudr

Porozmawiaj z ludzmi z ktorymi pracował a odkryjesz drugie oblicze exordynatora. Brawa dla dyrektora, szkoda jedynie że zaczał pan działac tak pozno.

Kami89
Gość
Kami89

Pan Marek był ordynatorem 12 lat i naraz zrobił się taki zły?? Znam pielęgniarki które z nim pracowały i gwarantuje że żadna tego nie potwierdzi. No chyba że instrumentariuszki z bloku bo one mają tam za mało roboty i w d…. się im poprzestawiało proponuję żeby poszły na oddział pracować to nie będą miały czasu na knucie intryg.

Xyz
Gość
Xyz

😀 dokładnie 😀

Xyz
Gość
Xyz

.

Zyta
Gość
Zyta

Chyba , że porozmawiasz z tymi które dzięki niemu się zwolniły .

rany, ludzie, obudzcie się...
Gość
rany, ludzie, obudzcie się...

nudzi to się chyba paniom z OIOMu… bo chyba na takich oddziałach jest mniej dzieci niż na innych oddziałach. nawet jeśli są w terminalnych stanach to z pewnością mogą swoją uwagę skupić na jednym- dwóch dzieciach. Panie na bloku mają chyba jednak więcej operowanych dzieci…też nieraz w bardzo ciężkim stanie.

Andrzej
Gość
Andrzej

Jesli ktoś nie wie co sie działo w tym szpitalu za czasow kiedy Pan Ordynator pracował niech lepiej sie nie wypowiada. Człowiek konfliktowy nie potrafiacy szanować innego człowieka

Kami89
Gość
Kami89

Panie Andrzeju znamy ordynatora co Pan za bzdury wypisuje, konfliktowy nie szanujący innego człowieka Pan chyba nigdy nie miał przyjemności z nim pracować. Zato kierowniczka na bloku to chodzący ideał chodzi dumna jak paw bo tu tylko polityka się liczy anie zdrowie chorych dzieci!!!

john
Gość
john

Pani zna ordynatora ??? He he dobry kawał.To PANI wypisuje bzdury tylko nie wiem po co.I tak już nic się nie zmieni.

Kami89
Gość
Kami89

Właśnie że znam i będziemy murem za nim stać bo to bardzo dobry człowiek tyle mam do powiedzenia.

bielszczanka
Gość
bielszczanka

Pan ordynator ,wspaniały człowiek ,kompetentny i dobry lekarz.To dyrektora zwolnic ,nasze dzieci zostaną bez fachowej pomocy anestezjologicznej ,bo przecież pan dyrektor nie stanie na bloku operacyjnym .

bielszczanka
Gość
bielszczanka

A może by tak dyrektora wywalić? Ale to chyba pisowiec,twardo trzyma krzesło,może po 13 października sie to zmieni.

Iza
Gość
Iza

Minimalna ilość wiedzy na temat sprawy w ktorej się wypowiadamy pozwala uniknąć żenady i kompromitacji.
Dyrektor pełni swoje obowiązki do grudnia.Moze Pani kandydować bo nie ma wielu chętnych. Pozdrawiam i powodzenia. 😁

Kami89
Gość
Kami89

Dyrektor szpitala to jakaś porażka jak można było zwolnić takiego człowieka jak ordynator, mówiąc że działał na szkodę szpitala. Nie ma i nie będzie lepszego ordynatora, był oddanym lekarzem i dbał o dzieci za co został zwolniony teraz Pani pielęgniarka z bloku zacznie leczyć dzieci…….

Nina
Gość
Nina

Nie Pani pielęgniarka bedzie leczyć dzieci tylko nowy ordynator który już kiedyś pracował na tym oddziale ale się zwolnił bo był mobingowany przez starego ordynatora. Taki oto cudowny był Pan ordynator. A ten kto nie zna sytuacji co się działo niech się nie wypowiada. Bo każdy był tam zastaszony nawet pielęgniarki pracujące na innych oddzialach.

Kami89
Gość
Kami89

Tak się składa że wiem co niby się działo, teraz to wszyscy na ordynatora skoro był taki zły i źle ludzi traktował to jakim cudem był tam 12 lat, nowa Pani ordynator mobingowana przez starego ordynatora większej bzdury to już się nie da wymyślić.

pobudka!
Gość
pobudka!

A to ordynator był jedynym lekarzem na tym oddziale? mamy rozumieć, że kiedy nie było to w pracy to dzieci leczyły Panie pielęgniarki albo chronił ich tylko Duch Święty?

Bogdan
Gość
Bogdan

Do Cieszyna ich wziąć i to szybko!!!

Romek
Gość
Romek

Dyrektor szpitala to jakaś porażka w większości szpitalow im chodzi żeby nie było minusów mniej leczenia to plusy

Slawek
Gość
Slawek

Jedyny konkretny ordynator ze zdrowym podejsciem do dzieci i rodzicow, jak rowniez cala jego ekipa z oddzialu jakby z calkiem innej bajki czego nie mozna powiedziec o dziadostwie na niemowlecym i pediatrycznym oddziale ordynatorki to jakies nieporozumienie bylismy kilka razy w tym syfie i tylko oddzial p.Sobola byl normalnym oddzialem.