Cieszyn Kultura i rozrywka

Organizatorzy Kina na Granicy zdecydowali. Filmowa majówka znów w Cieszynie!

Fot. z archiwum organizatorów Kina na Granicy

Organizatorzy 24. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, odbywającego się po dwóch stronach rzeki Olzy, w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, ogłosili termin przyszłorocznego festiwalu. Odbędzie się on w dniach 29 kwietnia – 3 maja. Sprzedaż akredytacji rusza jeszcze w grudniu.

– Drodzy przyjaciele! Wreszcie podjęliśmy decyzję co do terminu naszej imprezy. 24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 3 maja. A więc majówka znów w Cieszynie! – zwróciła się do widzów i gości festiwalu Jolanta Dygoś, dyrektorka Przeglądu.

Decyzja nie była prosta do podjęcia. – Długo wahaliśmy się, bo to termin niepewny pandemicznie, niepodjęte są jeszcze decyzje o przyznaniu dotacji przez instytucje do tego powołane, a więc niewiadoma budżetowa, o czym wielokrotnie mówiliśmy i pisaliśmy. Ale, tak jak i wy, tęsknimy za tym wiosennym weekendem z wami, kiedy nie tylko przyroda się budzi się, ale i my nabieramy wiatru w żagle i chce nam się żyć. To przedsmak wakacji. To też nasz tradycyjny termin od 9. edycji i 2007 roku. A więc, wierząc, że otrzymamy upragnione dofinansowania i znajdziemy życzliwych sponsorów, zaczynamy odliczanie do 29 kwietnia – dodaje Jolanta Dygoś.

google_news