Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Orkiestra już zbiera! W Bielsku-Białej będzie można licytować Złote Serduszko

To już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia w Bielsku-Białej działać będą trzy orkiestrowe sztaby, a bawić się będziemy na Rynku już od godziny 14!

W tym roku zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP odbędzie się pod hasłem zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pieniądze zbierane będą na kosztowne urządzenia medyczne, takie jak stoły operacyjne, lampy operacyjne, aparaty do znieczulania, zestawy endoskopowe czy urządzenia teletransmisyjne. Orkiestra zagra 12 stycznia.

W Bielsku-Białej zbiórkę koordynować będą trzy sztaby: główny w siedzibie PCK przy ulicy Sobieskiego, w liceum przy ulicy Lompy oraz w firmie Medical Point przy ulicy Szybowcowej. W sztabach brakuje już wolnych miejsc dla wolontariuszy. Ci zaś, którzy 12 stycznia zbierać będą datki, mają już zapewnione bezpłatne przejazdy autobusami bielskiego PKS-u.

Wolontariusze kwestować będą głównie na ulicach nie tylko w Bielsku-Białej. Główna impreza orkiestrowa zaplanowana została tymczasem na bielskim Rynku. Początek o godzinie 14. W programie występy zespołów: White Deer, Psyklon, Koszau, N.O.T (no ordinary thing), Walimy w kocioł, Hollywoodzka Szkoła Śpiewu Kasi Zaręby, Hertz Klekot, Pociąg Rock’n’Roll. Nie zabraknie też ciepłej strawy – grochówkę przygotować ma Fundacja Techniki Militarnej (organizator Operacji Południe). O godzinie 20 pokaz świetlny – Światełko do nieba. Będzie się działo!

Tradycyjnie też w najbliższą niedzielę, około godziny 21.30 w Chmielowych Podcieniach przy ulicy Podcienie 3 odbędzie się licytacja, z której dochód zasili skarbonki WOŚP. Będzie można zdobyć przeloty śmigłowcem, szybowcami, wylicytować kartkę świąteczną z pozdrowieniami od Jana Pawła II oraz wiele innych atrakcji.

Orkiestra zagra też w Kętach. Początek atrakcji dla mieszkańców o godzinie 13.30 na kęckim rynku. Zagra m.in. Trzeci Wymiar. Dla dzieci przewidziano liczne konkursy i animacje. Będzie też loteria fantowa i licytacja.

Z kolei w Czechowicach-Dziedzicach granie zacznie się już w piątek, planszówkowym wieczorem w restauracji Kalendarium oraz podczas warsztatów tańca ze szkołą Mandla. Następnego dnia ciąg dalszy – datki na WOŚP zbierane będą podczas mini maratonu Zumby i Turnieju Piłki Halowej. Główne imprezy odbędą się jednak w Czechowicach-Dziedzicach w niedzielę, na terenie Starej Kablowni. Będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach perkusyjnych zespołu Walimy w kocioł, wysłuchać grupy Proletaryat, Exodus Band, 8 lat w Tybecie. Zarówno w pasażu jak i w Chacharni będą odbywać się ponadto liczne ciekawe, jak zapowiadają organizatorzy, licytacje! Atrakcji więc nie zabraknie. Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 15.

Orkiestra zagra w niedzielę, ale już teraz na jej koncie uzbierano w sumie kilka milionów złotych. Bielsko-Biała zostało wybrane jako jedno z nielicznych miast, gdzie będzie można licytować Złote Serduszko WOŚP! Złote Serduszko przyznano w ramach uznania dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy z roku na rok ustanawiali kolejne rekordy zbiórek. To właśnie dzięki staraniom wolontariuszy Sztabu WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała ten wyjątkowy przedmiot będzie do nabycia w naszym mieście.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments