Bielsko-Biała Sport Żywiec

Orzeł Łękawica nie zwalnia tempa

Dwa tygodnie temu Skałka Żabnica wyrzuciła z Pucharu Polski Orła Łękawica wygrywając 8:7, w ligowej potyczce lepszy okazał się jednak orzeł.

Na piłkarzy Seweryna Kośca pucharowa porażka podziałała niezwykle motywująco. W pierwszej kolejce żywieckiej okręgówki pokonali LKS Wisłę Strumień 7:1, dziś odprawili z kwitkiem gości z Żabnicy rewanżując się im za puchar.

Już w 6. minucie gry gospodarze prowadzili 2:0 za sprawą Damiana Piecha i Rafała Hałata. Goście próbowali odpowiedzieć, ale ich strzały trafiały w słupek albo kapitalnie bronił je Maciej Wnętrzak.

Tuż po przerwie najskuteczniejszy gracz Orła Łękawica Rafał Hałat dorzucił jeszcze jedno trafienie i zrobiło się praktycznie po meczu. Piłkarze z Żabnicy zdołali co prawda zdobyć bramkę w 68. minucie za sprawą Filipa Balcerka, ale to wszystko na co było ich dziś stać. Łękawica z kompletem punktów i wysokim bilansem bramek jest liderem.

Orzeł Łękawica 3:1 LKS Metal WG Skałka Żabnica (Piecha, Hałat 2 – Balcerek)