E-edukacja Cieszyn

“Ósemka” najlepsza w województwie

Pierwsze miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim konkursie „Być Jak Ignacy” dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Uczniowie SP nr 8 w ZPSWR wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Być jak Ignacy”. W konkursie wyłoniono 16 laureatów, po jednym z każdego województwa. Wśród nich znaleźli się uczniowie klasy 7, którzy pod kierunkiem Moniki Lenartowicz i Marty Koplejewskiej zwyciężyli w województwie śląskim.

Konkurs trwał od stycznia do maja tego roku. Zadanie polegało m.in. na przeprowadzeniu cyklu zajęć z uczniami na temat Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego z wykorzystaniem scenariuszy lekcji dostępnych na stronie internetowej konkursu. Kolejne działania obejmowały zadania wytyczone w Programie Koła Naukowego „Cieszyńskich Świetlików” oraz stworzenie modelu jako zadania końcowego.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, uczniowie SP nr 8 wraz z nauczycielkami, odebrali z rąk minister Anny Zalewskiej bon o wartości 8000 zł i bon na kwotę 1500 zł za dodatkowe wyróżnienie za działalność społeczną.

google_news