Wydarzenia Cieszyn

Ks. Oskar Wild nowym proboszczem ewangelickim w Wiśle Głębcach

Fot. PEA w Skoczowie

Ks. Oskar Wild został nowym proboszczem ewangelickim w Wiśle Głębcach. Taką decyzję podjęło dziś Wyborcze Zgromadzenie Parafialne.

Jak informuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wybory przeprowadził biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago wraz z kuratorem diecezji Tomaszem Bujokiem. Ks. Wild był jedynym kandydatem. Na 117 głosujących, za kandydaturą głosowało 111 osób.

Ks. Oskar Wild urodził się 7 października 1987 r. w Słupsku. Po zakończeniu nauki w szkole średniej rozpoczął naukę na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Był stypendystą Gustav-Adolf-Werk oraz Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego i przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie w Lipsku. Naukę zakończył w czerwcu 2012 r. obroną pracy magisterskiej pt. „Księża w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1994-2012 – analiza teologiczno-biograficzna”.

Po ukończeniu ChAT odbywał praktyki kandydackie w Olsztynie i Katowicach, a po ordynacji, która miała miejsce 6 września 2014 r. w Żorach, pracował jako wikariusz w Ustroniu i Wiśle, a obecnie w Skoczowie.

Jest jednym z redaktorów profilu kościoła i diecezji cieszyńskiej na Facebooku oraz jednym z administratorów strony internetowej diecezji cieszyńskiej. Koordynuje diecezjalną akcję charytatywną „Kromka chleba dla bliźniego” oraz jest współorganizatorem akcji „Odpowiedzialni za stworzenie”.

Jest żonaty z Eweliną, z którą ma dwóch synów.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
7 miesięcy temu

Życzę 77 krotnych owoców w służbie Bożej. Wielkim wyzwaniem Kościoła Ewangelickiego jest nauczanie skierowane do wszystkich dzieci i rodziców w Polsce i świecie na temat stop niemoralności i wychowanie w pobożności i prawości. Podkreśleniu wymaga wychowanie dzieci na gruncie patriotyzmu. Historia Polski m. in. XVII oraz początku XX wieku jest przykładem wysokiego morale Polski, którego filarem jest Kościół Ewangelicki, o czym wszyscy wiemy.

Mariusz
Mariusz
7 miesięcy temu

To ksiądz i tylko tak okresla sie duchownego w Kosciele Ewangelickim (patrz wikipedia Luteranie) ale racja potocznie na ksiedza ewangelickiego także mowi sie pastor.

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Oskar Wilde gdzieś już o takim słyszałem.

Kazo
Kazo
7 miesięcy temu

I to jest konkretny wybór proboszcza zboru a nie jak w kościele katolickim że wierni kościoła katolickiego nie mają nic do powiedzenia biskup nasadzie na parafię i czy się to wiernym podoba czy też nie.

jan
jan
7 miesięcy temu

To jest pastor a nie ksiądz.

Kazo
Kazo
7 miesięcy temu
Reply to  jan

Zgadza się to jest pastor a nie ksiądz ale po tych samych studiach co ksiądz katolicki.

Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu
Reply to  Kazo

tych samych?

Konrad
Konrad
7 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

studiował w Polsce w Warszawie i w Niemczech w Lipsku – tak jest napisane

Sebastian
Sebastian
7 miesięcy temu

Przecież to żaden ksiądz.

Krzyś
Krzyś
7 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

…poczytaj trochę, dowiedz się zanim zaczniesz pisać durne komentarze…

Adam
Adam
7 miesięcy temu

Niech Pan będzie z Tobą do końca Twoich dni. Dużo cierpliwości i zrozumienia dla wszystkich.

obroniłbym się
obroniłbym się
7 miesięcy temu

Temat pracy magisterskiej nietrudny.

może tu wzór?
może tu wzór?
7 miesięcy temu

Jaka była frekwencja w głosowaniu parafian?

ja
ja
7 miesięcy temu

20%