Kultura i rozrywka Wadowice

Ostatnia odsłona przygód Kaliny

Choć minął zaledwie rok od ukazania się debiutu literackiego Joanny Szarańskiej, autorka zdążyła już wydać trzecią powieść. Nosi tytuł „Nic dwa razy się nie zdarzy” i jest ostatnią częścią kryminalno-komediowego cyklu „Kalina w malinach”. Poprzednie dwie przyniosły pisarce z Przytkowic rzesze wiernych czytelników, a najnowsza zapewne jeszcze powiększy ich grono.

Premiera książki odbyła się w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, która od początku wspiera Joannę Szarańską i promuje jej twórczość. Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej pracy, inspiracjach i planach na przyszłość. – Staram się pisać takie powieści, jakie sama lubię czytać – lekko napisane, łatwo przyswajalne – wyznała – Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy w czasie codziennych czynności. Na przykład myję naczynia, bujam myślami w obłokach i nagle pojawia się w nich jakaś fajna scenka, zabawny dialog czy udane porównanie. Wtedy szybko wycieram ręce i lecę to zapisać, ponieważ takie momenty bardzo szybko uciekają. Muszę chyba zainwestować w dyktafon.

Joanna Szarańska już prawie skończyła pisanie czwartej książki, tym razem innej niż poprzednie, choć podobno również bardzo zabawnej. To obyczajowa powieść, której akcja jest osadzona w Kalwarii Zebrzydowskiej i rozgrywa się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Do księgarń trafi w listopadzie tego roku. – Później planuję zmierzyć się z kolejną trylogią, która też będzie miała pozytywnie zakręconą bohaterkę. Ale nie zamierzam poprzestać na komediach. Chcę też napisać coś poważniejszego, ponadto myślę o książce dla dzieci – wyjawiła. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments