Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec

Ostre: Czechowiczanin zamknął się w samochodzie, by… nie dać się zamknąć w „pudle”

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KMP

Bielscy kryminalni na Żywiecczyźnie wytropili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Podpity mężczyzna walczył do ostatniej chwili, próbując uciekać samochodem.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej trafili na trop ukrywającego się przed organami ścigania mieszkańca Czechowic-Dziedzic skazanego za oszustwa. Ustalili, że może ukrywać się na terenie powiatu żywieckiego. Gdy wytypowali dom na terenie Ostrego, w którym miał przebywać 35-latek, wkroczyli do akcji.

15 lutego wczesnym rankiem zobaczyli, że odpowiadający rysopisowi mężczyzna wychodzi z budynku i wsiada do audi. Jechali w ślad za nim. Czechowiczanin zaczął podejrzewać, że „ma ogon” i postanowił go zgubić. Ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w śnieżną zaspę, unieruchamiając pojazd.

Nie był to jednak koniec wrażeń. Zdesperowany mężczyzna postanowił się zamknąć wewnątrz pojazdu. Gdy mundurowi stracili cierpliwość, wyciągnęli go stamtąd siłą. Badanie alkomatem pokazało ponad pół promila.

35-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi aż siedem lat. Czeka go też kolejny wyrok, tym razem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments