Bielsko-Biała Na sygnale

Ostrożnie z fajerwerkami

Niedługo najbardziej oczekiwana noc w roku, czyli Sylwester. Wielu z nas będzie odpalało sztuczne ognie chcąc hucznie przywitać Nowy Rok. W związku z tym bielska policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Podczas takich zabaw dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień, pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Musimy pamiętać, by fajerwerki używać zgodnie z instrukcją i zachowywać środki bezpieczeństwa, gdyż są to materiały wybuchowe.

Zadbajmy, przede wszystkim, by ta szczególna noc była spokojna dla naszych czworonożnych przyjaciół, których przerażają dźwięki wystrzałów. Pamiętajmy, że prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia, więc wszelkie przedwczesne próby oraz odpalanie resztek są prawnie zabronione.

Coraz więcej miast rezygnuje ze sztucznych ogni na rzecz pokazów laserowych połączonych z muzyką. Jest to na pewno bezpieczniejsza alternatywa. Używanie petard nieostrożnie może prowadzić do groźnych konsekwencji, dlatego ważne jest, by dokładnie sprawdzić przed zakupem czy nie są one uszkodzone, odpalać je pod nadzorem dorosłych, którzy nie są nietrzeźwi oraz zachować bezpieczną odległość. Jeżeli zapalony fajerwerk nie eksploduje po wypaleniu lontu nie podchodźmy, by sprawdzić co się stało, a gdyby doszło do wypadku wezwijmy służby ratownicze.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 rok temu

i****i z urwanymi paluszkami, niech płacą z własnej kieszeni za swoją głupotę