Wydarzenia Bielsko-Biała

Oświadczenie Kongresu Kobiet Podbeskidzia po śmierci Pawła Adamowicza. Mowa o działaniach protestacyjnych

Organizatorki IX Kongresu Kobiet Podbeskidzia, wśród których jest posłanka Mirosława Nykiel, wystosowały oświadczenie po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Został zaatakowany podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

“W chwili gdy do nieba miało trafić światełko naszych serc, połączonych w akcie pięknej i mądrej pomocy bezbronnym, najbardziej potrzebującym, nożem nienawiści trafiono bezbronnego, by już nikt nie wierzył w bezinteresowne dobro. Ale ten nóż trafił też na wielki opór naszych myśli, przeciw przemocy, przeciw walce zza węgła.

My, kobiety, matki i żony, podsycające płomień domowych ognisk, walczące o ogień miłości bez nienawiści, bez agresji, bez dzielenia ludzi na tych lepszych i tych gorszego sortu, mówimy –NIE!- takim aktom przemocy.

Nasze- NIE!- musi dziś płynąć razem ze światełkiem naszych serc do nieba czystych myśli, wolnych od sporów o nasze jutro, które musi być przecież spokojne i bezpieczne.

Nasze – NIE!- to krzyk przeciw bezprawiu, przeciw nienawiści za poglądy, przeciw ręce karzącej, która nie ma prawa niszczyć naszych pięknych i dobrych dokonań, życzliwości i empatii między ludźmi, miedzy zwykłymi Polakami.

Przemoc, która zrodziła śmierć, wymusza nie tylko pochylenie głowy i minuty milczenia w obliczu tragedii, wymusza aktywne działania protestacyjne, działania nas wszystkich, ludzi dobrej woli aby nigdy, nigdy więcej taka tragedia nie miała już miejsca.”

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
4 lat temu

NIE! Nie zgadzam się! Wyrażam sprzeciw mowie nienawiści. Ale nie zgadzam się na pomijanie milczeniem. I brakuje mi słów. Ktoś, wsłuchany w tę mowę nienawiści zabrał Dobremu Człowiekowi życie, przyszłość, marzenia. Zabrał mu wszystko… Drugiemu Dobremu Człowiekowi zabrał Ducha. Nie rozumiem, jak to możliwe, że znalazły się osoby opowiadające się po stronie bandyty…W niedzielę nastąpił koniec świata, mojego świata…

Andżela
Andżela
4 lat temu

pani posłanka sama nie sieje nienawiści do innych? niech się dobrze zastanowi, bo sama nie toleruje osób o innych poglądach politycznych, to jest tolerancja?

Andżel
Andżel
4 lat temu
Reply to  Andżela

Czyli już wiemy z jakiego ugrupowania jesteś Andżelo.

Szymon
Szymon
4 lat temu

Ta narracja polityczna jest zupełnie nie uzasadniona. Była prośba o powstrzymanie się z jakimikolwiek osądami bo było po prostu za wcześnie. Dziś wiemy że nie było żadnego mordu politycznego a jedynie mord dokonany przez osobę chorą psychicznie.Tutaj link do wypowiedzi waszego przewodnika duchowego p. Jacka Żakowskiego którego zdanie wyjątkowo podzielam https://wpolityce.pl/polityka/429574-ostudzi-rozgrzane-glowy-zakowski-szalenstwo-jest-wszedzie
Jeśli ktoś stosuje mowę nienawiści to nie mam wątpliwości że są to chociażby p. Nykiel i KKP czyt. margines