Wydarzenia Wadowice Oświęcim

62-latek groził żonie przedmiotem przypominającym pistolet

Foto: Policja Oświęcim

Policjanci z oświęcimskiej komendy policji podczas interwencji domowej zatrzymali 62-letniego mieszkańca Oświęcimia, który wobec swojej żony dopuścił się przemocy, a także groził jej przedmiotem przypominającym pistolet. Mężczyzna otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

W poniedziałek 3 października, tuż po godzinie 15 operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Awanturującym miał być nietrzeźwy 62-letni mieszkaniec Oświęcimia. Pod wskazany adres wysłano policyjny patrol. Z relacji zastanej na miejscu pokrzywdzonej kobiety wynikało, że chwilę wcześniej mąż groził jej pistoletem.

Funkcjonariusze zachowując szczególną ostrożność weszli do wskazanego przez 62-latkę pokoju. Mężczyzna wciąż trzymał w ręku przypominający pistolet przedmiot. Policjanci wydali polecenie odłożenia broni, a następnie położenia się na podłodze. Po chwili mężczyzna został obezwładniony. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,9 promila alkoholu. Atrapę broni zabezpieczono. Wstępnie określono, że służyła ona do miotania kulek plastikowych za pomocą sprężonego powietrza.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy na podstawie zebranych dowodów postawili zatrzymanemu zarzut znęcania psychicznego nad żoną. Ponadto funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za znęcanie psychiczne nad bliskimi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Przykra informacja.

przykro być zrobionym w konia
przykro być zrobionym w konia
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

No przykro podszywacz bo pistolet okazał się plastikowy i gość zrobił ludzi w konia, nieprawdaż?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

bredzenie, to co piszesz.

żal kobiety
żal kobiety
1 rok temu

Ależ to jest polska, tradycyjna rodzina a nie tam jakiś konkubinat, niech żyją razem długo i szczęśliwie.