Wydarzenia Oświęcim

Oświęcim: Kranówka leje się na ulicach

Fot. UM w Oświęcimiu

Oświęcimskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozstawia na terenie miasta źródełka z wodą pitną. Pierwsze zamontowano na placu Pokoju.

Kolejne będą w parku na Zasolu i na rynku. Pojawią się tam do końca lipca. Dzięki nim turyści i mieszkańcy miasta będą mogli bez ograniczeń korzystać z wody zdatnej do picia. Wystarczy wcisnąć przycisk, a strumień wody popłynie. Woda w sieci jest dobrej jakości, dlatego pracownicy chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do picia „kranówki”. Jak mówi Bartłomiej Dubiel, sekretarz zarządu PWiK,  woda jest smaczna i zdrowa. Podkreśla też, że pijąc wodę z kranu nie tylko oszczędzamy pieniądze i… ograniczamy produkcję śmieci, a także ułatwiamy sobie życie.

Do końca wakacji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podobne urządzenia zainstaluje również w oświęcimskich szkołach.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Milena Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Milena
Gość
Milena

Nie wiem czy to dobry pomysł.. Bałabym się pić z takiego źrodla, bo poprzednia osoba mogła na przykład tam swoje zarazki zostawić, higieczniczniej jest kupić sobie butelkę cisowianki i ją pić. Wiadomo, że jej nikt wcześniej nie otwierał i nie pił