Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice: KOD zapowiada protesty przed sądami

Budynek Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Fot. Paweł Szczotka

Komitet Obrony Demokracji zapowiada na dzisiaj (18 marca) serię demonstracji przed budynkami sądów w Polsce. W naszym regionie protesty planowane są w Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach.

Jak informują działacze KOD podczas demonstracji będą się oni domagać przywrócenia do pracy sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec.

Wzywamy także obywateli do wyrażania masowego, zgodnego z prawem, sprzeciwu wobec instrumentalnych i wybiórczych działań prokuratury służących wąskiej grupie rządzących, celem utrzymania władzy za wszelką cenę. Musimy wspólnie już dziś bezkompromisowo stanąć na straży prawa, ponieważ w przeciwnym razie, jutro już nie będzie ani wolności obywatelskich, ani niezależnego sądownictwa. Będą tylko wola polityków i podporządkowani im posłuszni wykonawcy – zaznacza w swoim stanowisku Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Themis.

Na liście KOD, gdzie planowane są demonstracje przed budynkami sądów, wpisane są trzy miasta:

Sucha Beskidzka – 12.00

Oświęcim – 17.00

Wadowice – 17.00

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
6 miesięcy temu

Jakim trzeba być patologiem,niedorozwojem lub konformistą tego rozumiem ! aby popierać takie coś jak Igor T,Paweł J,Beata M. Pytam się was komu służycie.Dlaczego swoją ojczyznę macie tam w *****. Bez poważania.

Oset
Oset
6 miesięcy temu
Reply to  Jan z B

Porozglądaj się po Bystrej Podh. a pojmiesz co to jest “rodzinna ” demokracja

jm
jm
6 miesięcy temu
Reply to  Jan z B

takim patologiem jak ty oderwanym granatem od pluga.

Jan z B
Jan z B
6 miesięcy temu
Reply to  Jan z B

Pług żywił słowian i nie tylko, żyli dzięki pługowi a Ty świerzbie jesteś roztoczem -zakłamanym i malutkim,jak mówił klasyk Honduras . Z poważaniem świerzbie.

jm
jm
6 miesięcy temu
Reply to  Jan z B

widać,ze jesteś po 5 klasach szkoły podstawowej,bo nie wiesz kto to jest ”patolog”.zobacz w Wikipedii,to się chociaż coś nauczysz, a potem wracaj do pługa.

Jan z B
Jan z B
6 miesięcy temu
Reply to  Jan z B

Jesteś świerzbowcem i ja ci współczuję .LUBIĘ CIĘ.