Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec Oświęcim

Wikary oddalony z parafii. Prokuratura bada czy dopuścił się przestępstwa wobec nieletniej

Fot. Pixbay

Ksiądz Szymon C. nie jest już wikarym w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Został z niej odwołany po wpłynięciu do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa wobec osoby małoletniej.

W wydanym przez kurię bielsko-żywiecką oświadczeniu podpisanym przez ks. Mateusza Kierczaka, dyrektora Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej wspomniano, że 19 lutego kuria została poinformowana pisemnie przez oświęcimską Prokuraturę Rejonową o podjęciu działań mających związek z otrzymaniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona C.

W związku z tym, Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej skontaktował się z rodzicami pokrzywdzonej w celu przyjęcia zgłoszenia oraz zaoferował pomoc psychologiczną i duchową. Ksiądz Szymon C. został przez biskupa bielsko-żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi. Pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury.

Mateusz Kierczak zaznaczył, że ze względu na dobro osób, których sprawa dotyczy, oraz prowadzonego śledztwa, informacji udziela prokuratura prowadząca postępowanie.

Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu nie ukrywa, że duchownemu postawiono zarzut złożenia nieletniej poniżej 15 roku życia propozycji obcowania seksualnego, co podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat.

google_news
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
4 lat temu

Mój post usunieto… ale poprawiono… Szymon C.

Borys
Borys
4 lat temu

Same rewelacje obok siebie Co sie zdarzyło na rekolekcjach, Wikary wydalony z parafii, widać że wybory tuż tuż, neokomuna się uaktywnia, napiszcie jeszcze jak to 25 lat temu biskup Szkodoń z Krakowa pogłaskał kogoś po nodze a może po głowie , wszystko jedno, wszak część tego jak to nazywacie regionu leży w archidiecezji krakowskiej.Walcie się komuchy i tak zagłosuję na A. Dudę

Polak
Polak
4 lat temu
Reply to  Borys

Czytanie ze zrozumieniem się kłania !!!!! Tego uczą w pierwszych klasach podstawówki !!! Samodzielnego myslenia też uczą i to znacznie dłużej !!!!! Trzeba było chodzić do szkoły, to teraz takie braki nie raziłyby innych

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Polak

I tak zagłosuje na A. Dudę i tego się trzyma. Stanowczość się liczy. A co ma wspólnego głosowanie na kandydata na prezydenta z przypadkiem księdza Szymona C. – nie wiem.

Gość
Gość
4 lat temu

Ciekawe czy w przypadku ,gdy cała sprawa okaże się kłamstwem to lewactwo z Lewackiej24pl będzie mieć tyle honoru żeby przeprosić na stronie głównej?

ali
ali
4 lat temu
Reply to  Gość

był już przypadek , że jakieś ŁżeVał Eny zapłaciły goścom od układania wafelków na torcie a potem wywołały aferę wręcz międzynarodową

Marcin
Marcin
4 lat temu

Znów się okaże że to kolejny fake news. Cieszmy się lepiej postem

Max
Max
4 lat temu

Jest jakiś progres w sprawie tych zboków w sutannach. Jeszcze kilka lat temu ksiądz zostałby przeniesiony do innej parafi, miałby ochronę swoich przełożonych a cała sprawa zamieciona pod dywan.

Luis
Luis
4 lat temu
Reply to  Max

Trzeba zagłosować na poprzednia władze oni wszystkich przestępców pedofili i rabusiów chronili latami i nic się nie działo

Marcin
Marcin
4 lat temu
Reply to  Max

A kiedy wezmą się za zbokow z lgbt?

Marek
Marek
4 lat temu

A w radiu Maryja mowili że to atak liberałów na kościół przed wyborami.

sacerdos
sacerdos
4 lat temu

Biskup sobie ewidentnie nie radzi, jeździ po galach i jubileuszach a księża robią tego typu fikołki. Najpierw afera z Szydło a teraz to. Inna sprawa, że obecny “dyrektor centrum medialnego” to jakaś porażka. W miejsce doświadczonego księdza rzecznika wciśnięto nieopierzonego młodziaka i komunikacja w tej kurii kuleje.

Max
Max
4 lat temu
Reply to  sacerdos

Szydło? Przecież już wiadomo że z nikim nie miał dziecka.

Ktos
Ktos
4 lat temu
Reply to  sacerdos

Zycze wiecej rozumku

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Duchowni sami oczyszczają się i zgłaszają przełożeni do prokuratury czy nadal zgłaszają parafianie, może dziennikarze? Wynika, że rodzice zgłosili w tym przypadku do prokuratury a kuria jest zaskoczona, dopiero będzie przyjmowała zgłoszenie.

Marcin
Marcin
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Przyjmie jak będzie prawdziwe. Na razie same fejki

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Marcin

Czy jest prawdziwe najlepiej wiedzą w środowisku. Są mechanizmy zgłaszania do kurii od wewnątrz czy nadal tajenie?Samooczyszczanie jest?

imka
imka
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Kuria nie ma wyjścia, musi się dostosować do działań prokuratury. Dobrze, że to poszło do od razu tam, bo jak by to do kurii zgłosili to albo cisza, zero reakcji albo usunięcie po cichu i nikt by nie wiedział za co poleciał tylko by znowu były domysły, spekulacje, ale nic na pewno! Wiesz jak jest?! a tak to z grubej rury poszło w eter i ciekawe jaki finał sprawa będzie miała?!

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  imka

Jeśli tak jest no to mamy do czynienia z kolejną mafią. Nie tylko sędziowie na świeczniku ale trzeba może zidentyfikować i zająć się wszystkimi mafiami.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Przepraszam, nie mafia lecz nazywa to się kasta