Wydarzenia Oświęcim

Oświęcim zamknął place zabaw, boiska i siłownie plenerowe

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podjął dzisiaj decyzję o zakazie korzystania z placów zabaw, boisk, skateparku oraz zewnętrznych urządzeń siłowych

Słoneczna pogoda, cieplejsze dni powodują większą aktywność młodych oświęcimian na placach zabaw czy boiskach. Takie zachowania są obecnie niewskazane z powodu zakazu gromadzenia się w jednym miejscu większej grupy osób, a korzystanie z tych samych urządzeń przez dzieci i młodzież zwiększa ryzyko zarażenia. Wywołuje też niepokój wśród mieszkańców miasta. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podjął dzisiaj decyzję o zakazie korzystania z placów zabaw, boisk, skateparku oraz zewnętrznych urządzeń siłowych, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podobne rozwiązania wprowadziła również spółdzielnia mieszkaniowa MSM „Budowlanka.

Przy miejskich placach, boiskach staną tabliczki z informacją o zakazie. Strażnicy miejscy i policja będą monitorować te miejsca i sprawdzać czy jest on przestrzegany. Boiska szkolne zostały już zamknięte w ubiegłym tygodniu. – Duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Place zabaw i boiska zachęcają do aktywności, jednak w obliczu epidemii stają się one zagrożeniem dla osób z nich korzystających. Bądźmy więc odpowiedzialni i pozostańmy w domach – mówi prezydent Janusz Chwierut.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments