Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Oświetlenie LED Twojego salonu

Salon to dla wielu z nas miejsce wypoczynku i relaksu – to właśnie tutaj spędzamy wolny czas z rodziną oraz zapraszamy gości. Dlatego też warto zrobić wszystko, żeby to pomieszczenie było przytulne i estetyczne, a do tego funkcjonalne. Jednym z podstawowych elementów urządzania wnętrz jest oczywiście zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Do tego znakomicie mogą posłużyć LED-y, które na przestrzeni ostatnich kilku lat zdobyły ogromną popularność.

Jak rozplanować oświetlenie w salonie?

Chociaż lampy są montowane już na etapie wykańczania pomieszczenia, kiedy jeszcze nie zostały wniesione meble oraz dekoracje, to jednak te wszystkie elementy musimy uwzględnić podczas planowania oświetlenia. Gdzie będzie stała kanapa oraz stolik kawowy? Na której ścianie znajdzie się szafka RTV z telewizorem? Czy salon będzie połączony z jadalnią, a jeśli tak – w którym miejscu chcemy ustawić stół i krzesła?

Warto wyznaczyć centralne punkty, które będą potrzebowały światła o największej intensywności. W części jadalnianej mogą znaleźć się lampy wiszące, z kolei w części wypoczynkowej z sofą i wygodnymi fotelami – nowoczesne kinkiety dające nieco przytłumione, rozproszone światło. Dodatkowo oświetlenie możemy podzielić na sekcje:

  • lampy sufitowe;
  • lampy ścienne;
  • lampy podłogowe;
  • oświetlenie dekoracyjne.
Dlaczego oświetlenie LED jest warte uwagi?

LED-y przede wszystkim pozwalają na uzyskanie pożądanej intensywności. W zależności od rodzaju żarówki, możemy zarówno osiągnąć dużą moc, która sprawdzi się chociażby nad stołem, jak i postawić na efekt przytulności za pomocą plafonów o delikatniejszym świetle. Dodatkowo mamy tutaj szereg możliwości – możemy zastosować lampy wiszące, halogeny, panele czy łańcuchy. LED-y zdają egzamin zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki, ponieważ niektóre warianty znakomicie sprawdzą się w roli ozdoby salonu.

Dodatkowo oświetlenie LED-owe jest zdecydowanie bardziej ekologiczne i energooszczędne. Jeśli nie urządzamy salonu od zera, a jedynie dokonujemy generalnego remontu, warto rozważyć wymianę tradycyjnych lamp właśnie na LED-y – bardzo szybko zauważymy różnicę, spoglądając na rachunki za prąd. Ponadto LED-y odznaczają się ogromną żywotnością, więc inwestując w nie – np. za pośrednictwem strony oneled.pl – stawiamy na długotrwały rezultat.

Ciekawe pomysły na oświetlenie do salonu

Jak w interesujący sposób wykorzystać oświetlenie LED-owe w funkcji dekoracyjnej oraz praktycznej? Sprawdź poniższe rozwiązania, które mogą na zawsze zmienić charakter Twojego wnętrza:

  • lampy szynowe – umożliwiają różne konfiguracje, ponieważ część żarówek może być skierowana w jednym kierunku, np. na stolik kawowy, a część oświetlać chociażby regał z książkami;
  • gzymsy LED – tworzą światło odbite, które jest najbardziej komfortowe. Gzymsy tworzą niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu;
  • oświetlenie LED za telewizorem – nie tylko znacząco podnosi estetykę wnętrza, ale też odciąża oczy i realnie wpływa na jakość obrazu;
  • oprawy tuby – niezwykle uniwersalne i przydatne, wpasują się w dowolną aranżację, bez względu na obrany styl.
DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments