Bielsko-Biała Na sygnale

Oszukali staruszkę

Fot. Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Weszli do domu starszej kobiety pod pretekstem sprawdzenia wodociągów. Przy okazji “sprawdzili” jeszcze… biżuterię oraz oszczędności bielszczanki i z takim łupem czmychnęli z jej mieszkania. Bielska policja apeluje po raz kolejny – nie wpuszczajmy do domu obcych!

92-latka mieszkająca przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej dała się nabrać oszustom podającym się za pracowników wodociągów. Złodzieje wymyślili historyjkę o prowadzonych pracach remontowych w piwnicy i oznajmili staruszce, że trzeba odkręcić wodę w łazience. Kobieta niczego nie podejrzewając wpuściła obcych do środka. Mężczyzna kazał również seniorce ściągnąć biżuterię, którą miała na sobie twierdząc, że może zostać porażona prądem. Wszystko działo się bardzo szybko, a złodzieje wykorzystując moment nieuwagi okradli swoją ofiarę zabierając wszystkie kosztowności oraz oszczędności o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Sprawcami były młode osoby, kobieta i mężczyzna. Okradziona zapamiętała wygląd chłopaka: na oko 21 lat, 170 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, czarne włosy ścięte na krótko. Ubrany był w ciemnoniebieską koszulkę “polo” z białym napisem oraz spodnie jeansowe. Wszelkie informacje mogące pomóc w ich zatrzymaniu policja prosi kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2 lub dzwoniąc pod numery: 33 8250100, 33 825 0103 oraz 112, adres e-mail: [email protected] Stróże prawa gwarantują anonimowość.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments