Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Oszuści nie próżnują. Naciągają na sanepid

Panująca od wiosny epidemia koronawirusa, stała się pożywką dla oszustów. Wpadli oni na pomysł rozsyłania na telefony komórkowe fałszywych wiadomości pod szyldem sanepidu i naciągania ludzi na wysokie rachunki telefoniczne.

Z wiadomości, nadanej rzekomo przez sanepid, odbiorca dowiaduje się o dużym prawdopodobieństwie zakażenia koronawirusem. Do tego jest sugestia pilnego kontaktu pod wymienionym numerem telefonu. I groźba, że sprawa może zostać skierowana do sądu lub na policję, jeżeli adresat SMS-a nie oddzwoni. Tego właśnie absolutnie nie powinniśmy robić. Podany numer, to zagraniczny numer premium o mocno podwyższonej opłacie za połączenie. Możemy na tym stracić sporo złotówek.

Trzeba wiedzieć, że pracownicy sanepidu w przypadku potrzeby kontaktu, sami dzwonią bezpośrednio do konkretnej osoby i żadnych wiadomości SMS-owych nie wysyłają. Jedyny SMS jaki się dostaje, dotyczy nakazu instalacji aplikacji „kwarantanna domowa”, który nie zawiera żadnego linku, ani numeru telefonu.
O każdej otrzymanej fałszywej wiadomości pod szyldem sanepidu należy powiadomić policję.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek...
Krzysiek...
1 rok temu

A jeżeli pacjentowi ze ,,sraczka” wpisuje się kowid w karcie przyjęć, by dostać większą kasę, to co to jest jak nie oszustwo?

Arek
Arek
1 rok temu

To po prostu biznes……..z czegoś w tych wirusowych czasach trzeba żyć