Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Oszuści nie próżnują – trzech mężczyzn straciło swoje oszczędności

Po raz kolejny na Podbeskidziu dali o sobie znać oszuści. Działali metodą na „policjanta” i udało się im naciągnąć na sporą kasę trzy osoby. Ich ofiarami byli tym razem ludzie stosunkowo młodzi.

Do ataku oszustów doszło w środę. – Do 31-latka zadzwonili mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik banku, biorący udział z rzekomej tajnej policyjnej akcji. Twierdził, że na rachunek bankowy 31-latka było włamanie i próba wzięcia kredytu – opisuje kulisy zajścia policja. „Bankowiec” polecił mężczyźnie zaciągnięcie pożyczki i wpłacenie jej przez wpłatomat na specjalne konto. Ofiara – mieszkaniec powiatu żywieckiego – dał się oszustowi podejść. Pobrał kredyt i wpłacił za pośrednictwem wpłatomatu ponad 20 tysięcy złotych na wskazany mu rachunek. Tego samego dnia podobny telefon odebrał 25-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. I on dał się zwieść. Wpłacił na konto oszustów 46 tysięcy złotych.

To nie koniec. Ofiarą oszustów padł jeszcze 58-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Tym razem osoba podająca się za policjanta ostrzegła go, że pieniądze na jego koncie są zagrożone. Polecił mu wypłacenie oszczędności i spakowanie pieniędzy do reklamówki. Miał ją następnie wystawić przez drzwi! – 58-latek stracił w ten sposób 50 tysięcy złotych – przyznaje policja.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Laura
Laura
1 rok temu

To nie jest zabawne, najgorsze,że wykrywalność policji w zakresie działających oszustów żadna, umarzają postępowanie, a ty człowieku żyj ze świadomością,że można bezkarnie kogoś okraść i nikt za to nie odpowie, jedyna nadzieja,że odpowiedzą po drugiej stronie i to z nawiązką….

Imię
Imię
1 rok temu
Reply to  Laura

Oczywiście, że to nie jest zabawne, ale jak młodzi ludzie mogą być tak głupi? Takiego człowieka zatrudnić to może położyć cały zakład swoimi decyzjami…

Żenada
Żenada
1 rok temu

I jak to skomentować?