Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Oszust w białych rękawiczkach

Oświęcimscy policjanci dążą do ustalenia personaliów i zatrzymania mężczyzny,  podejrzanego o oszustwo na szkodę jednego z chrzanowskich serwisów komputerowych.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna rozmawiając z przedstawicielem serwisu zaoferował zniżkę menadżerską na dokonanie zakupu sprzętu elektronicznego w jednym z marketów na terenie Oświęcimia. Pokrzywdzony zainteresował się ofertą. Aby odebrać sprzęt umówił się z mężczyzną na parkingu przed wybranym sklepem. Wręczył mu kilka tysięcy złotych przeznaczonych na zakup dysków komputerowych, telefonów oraz pendriv’ów, a następnie czekał aż ten wróci ze sprzętem. Oszust wszedł do sklepu, ale po chwili wyszedł niezauważony i zniknął  z gotówką.

Policjanci prowadzący postępowanie zabezpieczyli monitoring,  na którym utrwalony został wizerunek podejrzanego.  Poszukiwany mężczyzna ma około 180 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma krótkie włosy. Jak widać na zdjęciu był ubrany elegancko w jasną koszulę i spodnie jeans.

 

 

 

google_news